vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 01.11.2017 20:44:51

Železarska trojka

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige doma premagali Fasso s 3:0 (1:0, 1:0, 1:0).

Za železarje so zadeli Luka Kalan (16.), Urban Sodja (33.) in Andrej Tavželj (43.).

Na zadnji tekmi v gosteh so slovenski prvaki izgubili z Val Gardeno z 2:3 ter tako prekinili niz desetih zaporednih zmag, A so očitno že začeli novega, saj so goste, ti za razliko od Jeseničanov, ki so na vrhu lestvice, sodijo v skupino ekip iz spodnjega dela razpredelnice, zanesljivo premagali s po enim zadetkom v vsaki tretjini, imeli pa so priložnosti, da bi ob 47 strelih na vrata tekmecev njihovo mrežo napolnili še bolj izdatno.

A tudi z zadetki Kalana, Sodje in v zadnji tretjini Tavžlja ob številčni prednosti so v Podmežakli poskrbeli za novi zmago, njihov vratar - tokrat je priložnost dobil Mark Vlahovič - pa do konca tekme ni klonil in je ustavil vseh 17 strelov.

Naslednja tekma regionalnega tekmovanja Jeseničane čaka v soboto, ko bodo gostovali pri Rittnerju.

Značke: hokej, sta