NBA: Phoenix še tretjič praznih rok proti Clippersom

Košarkarji Phoenixa so izgubili tretji medsebojni dvoboj sezone z Los Angeles Clippers. Goran Dragić 10 točk, igral tudi Zoran.

26. januar 2015 08.46
Clippers Suns Basketball
M. Ž., Delo.si

Phoenix - Košarkarji Phoenixa so ponoči gostili Los Angeles Clippers in izgubili s 100:120, pri čemer sta priložnost dobila oba brata Dragić (vrhunci v zgornjem videu).

Clippersi so v tej sezoni trn v peti Phoenixa, saj so dobili vse tri medsebojne obračune, s tokratnim pa so zabeležili četrto zaporedno zmago.

Slovenska reprezentanta pri Phoenixu tokrat nista bila v ospredju, starejši Goran je zadel le tri izmed enajstih metov iz igre in tekmo končal z 10 točkami (za dve 3-10, trojke 0-1, prosti meti 4-4), 8 podajami in 5 skoki, Zoran pa je igral ob koncu tekme, ko je bilo že vse odločeno, in v dveh minutah in pol zgrešil en met za tri točke.

V njunem moštvu je bil prvi strelec Isaiah Thomas s 25 točkami, pri Los Angelesu pa so izstopali Blake Griffin in Chris Paul s po 23 točkami ter J.J. Redick z 20 točkami.

Moštvi sta bili v prvih dveh četrtinah zelo izenačeni. Uvodno je dobil Los Angeles s 23:16, v sledeči pa je sledil odgovor Phoenixa, ki si je do odmora priigral dve točki prednosti (57:55).

Po odmoru so gostje začeli narekovati ritem in so si priigrali dvanajst točk naskoka (89:77), po čemer se je Phoenix še vrnil v igro in se približal le na dve (94:96), nato pa so Clippersi stopili na plin in dosegli petnajst zaporednih točk (111:94), gostiteljem pa ni uspel nov povratek.

»Bili so boljši. Chris Paul je odlično vodil igro, mi pa smo v napadu prepogosto hiteli in izgubljali žoge. Prednost smo sicer zmanjšali na štiri točke, vendar pa moraš proti takšnim močnim moštvom igrati solidno, kar nam ni uspelo,« je dejal trener Phoenixa Jeff Hornacek.

Izidi lige NBA

Phoenix Suns - Los Angeles Clippers 100:120

(Goran Dragić 10 točk, 8 podaj in 5 skokov v 37:36, Zoran Dragić brez učinka v 2:31 za Phoenix)

Chicago Bulls - Miami Heat 84:96

Cleveland Cavaliers - Oklahoma City Thunder 108:98

New Orleans Pelicans - Dallas Mavericks 109:106

Atlanta Hawks - Minnesota Timberwolves 112:100

Orlando Magic - Indiana Pacers 99:106

San Antonio Spurs - Milwaukee Bucks 101:95

Toronto Raptors - Detroit Pistons 114:110

Golden State Warriors - Boston Celtics 114:111

Denver Nuggets - Washington Wizards 115:117 (po podaljšku)