Razigrani Luka Dončić premalo za slovensko zmago

Slovenska košarkarska reprezentanca je na pripravljalnem turnirju izgubila proti Izraelu z 89:84.

18. avgust 2017 17.05
Posodobljeno
košarka
N. Gr.
N. Gr.

Tel Aviv - Slovenski košarkarji se v Izraelu merijo na zadnjem pripravljalnem turnirju pred odhodom na evropsko prvenstvo v Helsinke. Prvi tekmec je bila domača reprezentanca, ki je bila boljša predvsem po zaslugi dobrega prvega polčasa, končna razlika petih točk (89:84) pa bi bila lahko še višja.

Slovenci so tekmo zelo slabo začeli in v prvem polčasu izgubili kar 15 žog, Izraelci pa so na krilih trde obrambe ob polčasu vodili s kar 51:32. V tretjem delu je priključek za slovensko reprezentanco s tremi zaporednimi trojkami ujel Luka Dončić, tudi v zadnjem delu je Slovenija napadala izenačenje, a to ni bilo dovolj za zmago nad razpoloženimi domačini.

Luka Dončić se je na koncu ustavil pri 24 točkah in šestih skokih, predvsem po zaslugi odličnega drugega polčasa, ko je Slovenija dosegla kar 52 točk, pa so statistiko lepo napolnili tudi Goran Dragić (17), Anthony Randolph (16) in Gašper Vidmar (15).

»Nisem zadovoljen s tekmo. V prvem polčasu je igrala samo izraelska ekipa. Prišli smo psihično in fizično nepripravljeni. Tudi minute odmore niso prinesle želenega zaradi pomanjkanja koncentracije in energije. Izraelci so hitro ušli za 20 točk in celo tekmo vodili. Mi smo bili pa ves čas zadaj. Fantje so v drugem polčasu sicer igrali bolje. V prvem polčasu smo imeli 15 izgubljenih žogo, v drugem le tri. Na koncu smo prišli do štirih točk zaostanka, imeli še napad za znižanje, ampak se ni izšlo. Iz tega moramo kot ekipa nekaj povleči. Obramba mora biti primarna, glede na profil igralcev, ki jih imamo. V prvem polčasu nismo igrali obrambe, igrala je le ena ekipa, kot sem že rekel. V tem pogledu moramo igrati bolje. V drugem polčasu smo reagirali, ampak prepozno. Jutri nas čaka Turčija, ki je še močnejša ekipa. Upam, da bomo boljši,« je po tekmi povedal selektor Igor Kokoškov.

V igri reprezentance zaenkrat šepa predvsem obramba, časa za uigravanje pa ni več prav veliko. Jutri Slovenijo čaka še prijateljska tekma s Turčijo v Tel Avivu. Turki so v veliki krizi, saj po odpovedih prvih zvezdnikov Ersana Ilyasove in Ömerja Ašika ne najdejo prave igre.

Izrael - Slovenija 89:84 (29:23, 51:32, 71:57)

Izrael: Howell 16, Dowson 8, Mekel 9 (3:3), Eliyahu 11 (1:2), Casspi 23 (2:2), Pnini 7 (2:2), Halperin 2, Blayzer 7 (2:2), Zalmanson 2, Ohayon 4 (2:2), Timor.
Slovenija: Randolph 16 (5:6), Rebec, Dragić 17, Nikolić 3 (3:5), Prepelič, Murić 1 (1:2), Blažič 6, Kosi, Lapornik, Vidmar 15 (3:8), Dimec 2, Dončić 24 (1:2).
Prosti meti: Izrael 12:13, Slovenija 13:23.
Met za tri točke: Izrael 7:18 (Casspi 3, Dowson 2, Pnini, Blayzer), Slovenija 7:28 (Dončić 5, Randolph, Dragić).
Skoki: Izrael 33 (24 + 9), Slovenija 31 (18 + 13).
Osebne napake: Izrael 25, Slovenija 17.
Pet osebnih: Howell.