Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

nu
0 26.10.2016 21:53:29

Kek: Takšnega cirkusa si ne smemo več dovoliti

Grega Wernig
Trener Rijeke po dramatični zmagi v hrvaškem pokalnem tekmovanju ni bil navdušen.

Tekma med vodilnim drugoligašem Rudešem in Rijeko je postregla s srhljivko. Varovanci Matjaža Keka so že po dobre pol ure igre vodili s 3:0, toda v drugem delu so si privoščili katastrofalen padec in omogočili gostiteljem, da so se na razmočenem igrišču vrnili med žive in izenačili na 3:3. Na način, ki si ga je težko zamisliti, toda vse tri gole so dosegli iz najstrožje kazni, v prvem polčasu je bila enkrat z bele točke uspešen tudi prvoligaš. V podaljšku je zasedba z Rujevice stvari le postavila na svoje mesto in si napredovanje zagotovila z zmago 5:3.

Matjaž Kek si je lahko oddahnil, a svojim igralcem bo imel marsikaj za povedati. "Ob vsem trilerju in cirkusu v drugem polčasu, česar si ne smemo več dovoliti, je najpomembnejše spoznanje, da smo se uvrstili v nadaljnje tekmovanje. Na zahtevnem igrišču smo porabili preveč energije. Ni cirkus zaradi enajstmetrovk. Dokler ne pogledam posnetkov, si jih ne bi drznil komentirati," je po tekmi med drugim dejal mariborski strokovnjak.