Torek, 21. 11. 2017, 7.00

Liga NBA, 20. november

Zvezdnik izključen zaradi udarca s komolcem, Larry Bird po 28 letih dočakal naslednika #video

Boston Kyrie Irving | Foto Reuters

V košarkarski ligi NBA je bilo v noči na torek zelo pestro, saj je bilo na delu kar 22 moštev. Strelski junak večera je postal zvezdnik Bostona Kyrie Irving, ki na gostovanju v Dallasu dosegel kar 47 točk. V New Orleansu so se gostitelji proti Oklahoma Cityju znašli brez izključenega DeMarcusa Cousinsa, ki je spravil na parket Russella Westbroooka. Zablestel je zlasti Anthony Davis. Miami Gorana Dragića je počival, naslednjo tekmo bo odigral prav proti vročemu Bostonu.

V tej sezoni v ligi NBA velja pravilo, da se vsak nameren udarec s komolcem, ki privede do zelo nevarne igre ali poškodbe nad višino ramen, kaznuje z izključitvijo. Na srečanju med New Orleansom in Oklahoma Cityjem je bil usoden za DeMarcusa Cousinsa.

Nekdanji zvezdnik Los Angeles Clippers je pet minut pred koncem tretje četrtine, ko je bolje kazalo gostom iz zvezne države Oklahoma, s komolcem udaril proti Russellu Westbrooku. Prvi zvezdnik gostov, ki je znova končal tekmo s trojnim dvojčkom, je kot pokošen padel na tla, Cousins pa se je takoj razhudil, saj je zaslutil, da bi ga lahko sodniki izključili.

Kako je DeMarcus Cousins s komolcem udaril Russella Westbrooka:

Po ogledu videoposnetka je moral zapustiti parket. New Orleans je ostal brez pomembnega člena v ekipi, ki je do takrat dosegel 18 točk. Pelikani so se znašli v škripcih, a je nato nase odgovornost prevzel Anthony Davis. V zadnji četrtini je prispeval kar 18 točk, polovico vseh (36). Gostitelji so v zadnji četrtini odpravili Oklahomo s 42:31 in se veselili sladke zmage.

Boston na krilih Irvinga do 16. zaporedne zmage!

Največ točk je v noči na torek dosegel Kyrie Irving. Odkar se je iz Clevelanda preselil v Boston, še ni bil tako učinkovit. Na srečanju proti Dallasu, kjer je zmagovalca odločil šele podaljšek, je Teličkom nasul kar 47 točk. Zgolj v podaljšku je brez zgrešenega meta dosegel deset točk. S tem se je niz zaporednih zmag Keltov povišal na izjemnih 16!

Boston se je na gostovanju v Teksasu znašel v težavah. Še v tretji četrtini je zaostajal 13 točk, nato pa v zadnjih petih minutah nadoknadil -10 in poskrbel, da se je tekma prevesila v podaljšek.

Vrhunci razburljivega dvoboja v Dallasu:

Tretjič zapored je nadoknadil zaostanek, izražen z dvomestnim številom. Irving je postal prvi košarkar Bostona po legendarnem Larryju Birdu, ki je na eni tekmi dosegel vsaj 45 točk ob vsaj 70-odstotnem metu iz igre. Navijači Kelti so na ponovitev omenjenega dosežka čakali kar 28 let! Birdu je to po podatkih ESPN nazadnje uspelo 10. novembra 1989.