Triglav pot v prvo ligo končal s petardo proti Dobu

Nogometaši kranjskega Triglava so s prepričljivo zmago proti Dobu (5:1) kronali odlično sezono, ki jih je pripeljala v 1. SNL.

26. maj 2017 21.34
N. Gr.
N. Gr.

Kranj - Na štadionu Stanka Mlakarja je bilo danes zelo veselo. Nogometaši Triglava so si že dve tekmi pred koncem zagotovili naslov prvaka druge lige in posledično preboj med elitno konkurenco, današnji derbi z drugouvrščenim Dobom pa je bil najboljši možen zaključek sezone.

Gostje so v prvem polčasu še držali stik s Triglavom, po golu Luke Majcna z enajstmetrovke pa so se domačini sprostili in prerešetali mrežo Matica Čretnika. Do odmora je zadel še Nejc Križaj, v drugem delu sta tako Majcen kot Križaj vsak še po enkrat našla pot do mreže, Igor Bukara z enajstmetrovke pa je v 57. minuti povišal na velikih 5:0. Rok Kidrič je v 90. minuti dosegel častni zadetek za Dob, ko so kranjski nogometaši čakali le še na zadnji sodnikov žvižg in veliko slavje.

Na štadionu so gorele baklje, več kot 800 ljudi pa je prišlo pozdravit nove člane prvoligaške druščine, ki bodo že čez nekaj dni začeli novo, še precej težjo nalogo. Trener in športni direktor Triglava Siniša Brkić bo moral ekipo pripraviti na napore prvoligaškega nogometa in hkrati poiskati okrepitve, s katerimi bo Triglav v 1. SNL lahko konkurenčen večini ekip. Jasen cilj bo obstanek v prvoligaški konkurenci.

Triglav je tako dokončal nalogo, ki so jo začeli leta 2014, ko so se iz prvoligaške druščine z 10. mestom preselili med drugoligaše. Po treh letih se v Kranj vrača prva nogometna liga, prvi zvezdnik dobre sezone kranjskih orlov pa je bil Matej Poplatnik, ki je bil s 27 zadetki tudi prepričljivo prvi strelec druge lige. Pot do naslova drugoligaških prvakov so Triglavani tlakovali z odličnimi jesenskimi igrami, v drugem delu pomladi so nekoliko padli, a na koncu naslov in napredovanje vendarle nista bila ogrožena.

Triglav Kranj - Roltek Dob 5:1 (2:0)

Stadion v športnem parku, gledalcev 800, sodniki;: Skomina, Gabrovec, Bezjak.
Strelci: 1:0 Majcen (33., 11-m), 2:0 Križaj (41.), 3:0 Majcen (46.), 4:0 Križaj (51.), 5:0 Bukara (57., 11-m,), 5:1 Kidrič (90.).
Triglav: Džafić, Križaj, Robnik, Arh Česen, Udovič, Kuhar, Šmit, Majcen (od 49. Ahačič), Suljević, Bojić (od 68. Gvardjančič), Bukara (od 64. Poplatnik).
Roltek Dob: M. Čretnik, Šmigoc, Romih (od 58. Kunstelj), Račić, Leskovar, G. Čretnik, Splihal (od 54. Kukavica), Kidrič, Mirtič, Zupanc, Grvala (od 58. Kokalj).
Rumeni kartoni: Majcen, Arh Česen; M. Čretnik, Kidrič.