Ponedeljek, 24. 4. 2017, 7.30

Liga NHL, 23. april, konferenčni četrtfinale

Bilo je napeto, nato pa je prišla usodna sedma minuta #video

Aleksander Ovečkin Washington Capitals NHL | Foto Reuters

Hokejisti Washingtona in Ottawe so se v noči na ponedeljek v končnici lige NHL uvrstili v konferenčni polfinale in po podaljških v slabo voljo spravili Boston oziroma Toronto. Junaka večera sta postala Šved Marcus Johansson in Kanadčan Clarke MacArthur. Oba sta zadela za napredovanje v sedmi minuti podaljška!

Kanadčan Clarke MacArthur jo je na gostovanju v Bostonu zagodel gostiteljem. Ko je v sedmi minuti podaljška odločil dvoboj v prid Ottawe (3:2), si je njegov klub priigral napredovanje v konferenčni polfinale, kjer se bo pomeril z New York Rangers.

"Nič se ne more primerjati z NHL in končnico," je takoj po tekmi povedal 32-letni hokejist, ki je več kot leto in pol okreval po pretresu možganov, vrnil se je šele štiri tekme pred koncem rednega dela.

Bobby Ryan in Kyle Turris sta v drugi tretjini poskrbela za vodstvo Kanadčanov z 2:1, za Boston pa sta bila uspešna Drew Stafford in Patrice Bergeron. Brad Marchand je podal pri obeh zadetkih Bostona. Ta je sicer že v rednem delu izgubil vse štiri tekme z Ottawo.

Zmagoviti zadetek Ottawe za napredovanje v polfinale:

V Torontu je bilo ponovno napeto. Še na peti od šestih tekem med Torontom in Washingtonom je o zmagovalcu odločal podaljšek. Ko je Šved Marcus Johansson v 67. minuti poskrbel za popoln preobrat na gostovanju, Washington Capitals pa z 2:1 premagali Toronto Maple Leafs, je postalo jasno, da se bosta v zahodnem konferenčnem polfinalu pomerili zvezdniški zasedbi Washingtona in Pittsburgha, ki brani naslov. Ekipi se bosta pomerili drugič zapored v končnici. Lani so bili boljši Pingvini, ki so napredovali s 4:2.

Zmagoviti zadetek Washingtona za napredovanje v polfinale:

Auston Matthews je v osmi minuti zadnje tretjine povedel domače v vodstvo, nato pa je na sceno pri gostih stopil Marcus Johansson. Najprej je slabih osem minut pred koncem rednega dela izenačil izid, nato pa v sedmi minuti podaljška dosegel še zmagoviti zadetek.

Washington v polfinalu vzhodne konference zdaj čakajo branilci naslova Pittsburgh Penguins. "Pripravljeni smo in vznemirjeni. Komaj čakamo, da se začne boj s Pittsburghom. Za to smo delali vse leto," je neučakan Johansson.