Domen Novak Luka Mezgec Matej Mohorič Matej Mohorič

Sreda, 21. 2. 2018, 15.18

Kristoff prvi zmagovalec v Abu Dabiju, Mohorič 40.

Alexander Kristoff | Foto Sportida

Norveški kolesar Alexander Kristoff je zmagovalec uvodne etape dirke svetovne serije po Abu Dabiju, ki se je po 189 kilometrih končala s sprintom glavnini pri šoli ADNOC. Član ekipe UAE Emirates je bil v sprintu premočen za vse, pa čeprav je ostal brez sprinterskega vlaka. Z etapno zmago je oblekel tudi majico vodilnega.

Z drugim mestom se je moral zadovoljiti Italijan Andrea Guardini (Bardiani), s tretjim pa Avstralec Caleb Ewan (Mitchelton-Scott), ki ima na cestah Abu Dabiju pomoč Slovenca Luke Mezgeca.

Prvi Slovenec na cilju je bil Matej Mohorič, ki je danes na dirki po Abu Dabiju debitiral v dresu ekipa Bahrain-Merida. V času zmagovalca je ciljno črto prečkal na 40. mestu.

Domen Novak, drugi slovenski kolesar Bahrain-Meride na dirki, je bil v času zmagovalca 62., Mezgec iz ekipe Mitchelton-Scott, aktualni slovenski prvak v cestni dirki, gorsko kolesarskem olimpijskem krosu in ciklokrosu, je bil 124. in je kot predzadnji še prišel na cilj brez časovnega pribitka.

Do konca dirke so še štiri etape, v četrtkovi bodo novo priložnost imeli sprinterji.