Thermometer Blue 0,80

Formula 1 Mercedes Lewis Hamilton

Četrtek, 22. 2. 2018, 17.30

Nova srebrna puščica razlog za skrb pri konkurenci

Novo srebrno puščico za sezono 2018 v formuli 1 so danes predstavili tudi pri Mercedesu. Kot pravijo snovalci, ima dirkalni DNK iz leta 2017, a je izboljšan v številnih segmentih. Lewis Hamilton se bo z njim podal v boj za peti naslov najboljšega voznika formule 1 v karieri.

Pri Mercedesu obljubljajo, da bo nova srebrna puščica W09 še hitrejša od lanske, predvsem pa naj bi imela manj okvar. Uradna predstavitev je trajala vsega 15 minut, z izjemo nove obvezne zaščite voznika Halo in sprememb zadka, kar je posledica spremenjenega pravilnika formule 1, pa sprememb na prvi pogled ni bilo opaziti. A vodja moštva Toto Wolff obljublja, da bo imel novi dirkalnik predvsem manj okvar, zaradi česar je lanski model poimenoval kar "diva".

"Upam, da smo obdržali dobre lastnosti starega. To je nekakšen sestrski model," pa je na predstavitvi dejal svetovni prvak Hamilton in dodal, da je dirkalnik v vseh pogledih boljši od lanskega. Prav to bi lahko skrbelo tekmece, saj je Mercedes lani slavil na 12 od 20 dirk sezone, četrtič zaporedoma pa si je moštvo privozilo naslov tako med vozniki kot med ekipami.

Prvi, ki je dirkalnik preizkusil, je bil Finec Valtteri Bottas. Na dirkališču v Silverstonu je prevozil nekaj krogov. Finec je lani zamenjal uspešnega Nemca Nica Rosberga, nato pa v skupnem seštevku zasedel tretje mesto. Letos naj bi bil prav on tisti, ki naj bi Vettlu in Hamiltonu preprečil osvojitev petega naslova svetovnega prvaka, kar je pred njima uspelo Argentincu Juanu Manuelu Fangiu, sloviti Michael Schumacher pa je bil prvak kar sedemkrat.

A visoke cilje ime tudi Hamilton, ki je v karieri zmagal na 62 dirkah, posebej pa je v ospredju po sezoni 2014, ko so se v formuli 1 vrnili na turbo motorje.