Čebelarski podmladek se je v desetih letih več kot potrojil

28. 11. 2014 | Besedilo: J. B./STA

čebele, čebelarski podmladek

Zanimanje za sodelovanje v čebelarskih krožkih pri nas se je od leta 2005 precej povečalo. Takrat je bilo vanje vključenih okoli 500 otrok, ta številka pa zdaj dosega skoraj 1800. Tudi število krožkov v osnovnih in srednjih šolah se je v tem času podvojilo.

Poleg tega, da se zvišuje število šolarjev, ki sodelujejo v čebelarskih krožkih, se znižuje tudi starostna struktura čebelarjev, ki se je v zadnjih letih s 65 znižala na 59 let, kar je še vedno visoko povprečje, je povedala vodja javne svetovalne službe v čebelarstvu Lidija Senič ob zaključku tretje mednarodne konference čebelarskih organizacij, na kateri so sodelovali predstavniki čebelarskih organizacij iz Avstrije, Črne Gore, s Hrvaške, z Madžarske, s Poljske, Slovaške, iz Slovenije in Mednarodne zveze čebelarskih organizacij - Apimondie. Gostiteljica dogodka na Lukovici je bila Čebelarska zveza Slovenije. Predstavniki tujih delegacij skupaj s predstavniki ČZS, društev, šol in vrtcev ter lokalnih skupnosti so se prejšnji petek udeležili tudi tradicionalnega slovenskega zajtrka v vrtcih in osnovnih šolah, z namenom bi podobno prakso prenesejo tudi v svojo državo.

Tokratna tema mednarodne konference je bilo delo z mladimi na področju čebelarstva. "Vse čebelarske organizacije, ki so sodelovale na konferenci, imajo stik z mladimi, vendar na različne načine. V Sloveniji imamo zelo dobro urejen sistem, zato smo ga želeli prikazati širšemu občinstvu in čebelarjem iz tujine," je pojasnila vodja svetovalne službe.

Čebelarska zveza je od kmetijskega ministrstva leta 2008 prejela koncesijo za izvajanje javne svetovalne službe v čebelarstvu. Seničeva meni, da je to dober način dela. "Mislim, da se bo ta starostna struktura tudi v prihodnje zniževala," je še povedala.

 

 

 

Deli na facebooku

Deli na drugih omrežjih

Or use your account on Blog

Error message here!

Hide Error message here!

Forgot your password?

Or register your new account on Blog

Error message here!

Error message here!

Hide Error message here!

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Error message here!

Back to log-in

Close
Več informacij DELOINDOM Logo

Zakaj imamo v uredništvu Dela in dom radi piškotke?

S potrditvijo piškotkov nam omogočate uporabo analitičnih orodij, s katerimi izvemo, kaj radi berete in česa ne. Želimo ustvarjati kakovostne vsebine, ki jih boste z veseljem prebirali, zato vas prosimo, da potrdite piškotke na spletnih mestih Dela d.o.o.

ZAVRNI STRINJAM SE
newsletter
deloindom logo

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem!

Nadaljuj na prijavo >
newsletter
deloindom logo

Naročite se
na DELOINDOM

NAROČI SE