Vijolice ustavile Krško, Zavrč in Domžale uspešno v gosteh

Objavljeno 02. avgust 2015 01.51 | Posodobljeno 02. avgust 2015 01.51 | Piše: STA, D. P.

Za Olimpijo je to prvi poraz v sezoni, za Domžale pa druga zmaga.

Domžale s polnim plenom iz Stožic.

LJUBLJANA – Nogometaši Olimpije so v 3. krogu prvenstva izgubili proti Domžalam, Mariborčani so doma ustavili nalet Krškega, Zavrč pa je zmagal v Velenju.

* Stadion Stožice, gledalcev 1500, sodniki: Jug (Tolmin), Žunič (Kranj) in Klančnik (Slovenj Gradec).
* Strelca: 0 : 1 Trajkovski (16.), 0 : 2 Mance (84.).
* Olimpija: Šeliga, Zajc (od 64. Mimoun), Kronaveter, Matić, Šporar (od 90. Djermanović), Fink, Krefl, Kapun, Bajrić, Mitrović, Henty (od 70. Golubar).
* Domžale: Vidmar, Skubic, Vetrih, Zec (od 37. Husmani), Horić, Podlogar (od 79. Mance), Šišić (od 58. Horvat), Trajkovski, Dobrovoljc, Majer, Morel.
* Rumeni kartoni: Kronaveter, Fink, Šporar; Šišić, Husmani.
* Rdeča kartona: Fink (30.), Kronaveter (59.).

Rdeča Olimpija

Ljubljansko-domžalski prvenstveni obračuni se v zadnjem obdobju večinoma končujejo z zmagami gostov, tako je bilo kar na 10 od zadnjih 13 tekem. Prvi polčas je postregel z zanimivim dogajanjem. Ljubljančani so do zadetka narekovali ritem igre, v 16. minuti pa so Domžale povedle. Po akciji po desni strani je žoga prišla na drugo stran na rob kazenskega prostora do Dejana Trajkovskega, ki je z natančnim strelom ob bližnji vratnici premagal Aleksandra Šeligo. Sledilo je obdobje brez večjih priložnost, a vseeno precej razburljivo. V 30. minuti je sodnik Matej Jug pokazal drugi rumeni karton Maticu Finku zaradi prekrška, tako da je Olimpija ostala le z desetimi na zelenici. Ta izključitev je močno razburila trenerja Marijana Pušnika, ki je vztrajno protestiral pri sodnikih in moral ob koncu polčasa na tribuno.

Dvakrat Skubic

V uvodu drugega polčasa je Olimpija prevzela pobudo, toda prave akcije ji ni uspelo izpeljati. Za nameček je Jug v 59. minuti Kronavetru zaradi udarca s komolcem pokazal drugi rumeni karton, tako da je Olimpija igrala le še z devetimi igralci. V 84. minuti so gosti le povečali prednost, Horvat je podal na desno do Nejca Skubica, ta je podal pred vrata, kjer je bil osamljen novinec Antonio Mance in zadel za 2 : 0.

Olimpija bo v 4. krogu prihodnjo nedeljo gostovala v Krškem, Domžale pa bodo gostile Rudar.

* Stadion Ob jezeru, gledalcev 500, sodniki: Žnidaršič (Kranj), Ul in Kordež (oba Maribor).
* Strelci: 0 : 1 Polič (4.), 0 : 2 Glavica (24.), 1 : 2 Prašnikar (44.), 1 : 3 Glavica (86.).
* Rudar: Radan, Kašnik (od 77. Žitko), Trifković (od 69. Grbić), Prašnikar, S. Babić, Bolha (od 79. Krcić), Ihbeisheh, Knezović, Jahić, Eterović, M. Babić.
* Zavrč: Picak (od 46. Kovačič), Cvek, Rogač, Polič (od 68. Castellanos), Glavica, Matjašič, Antić, Zorko (od 60. Muslimović), Datković, Pihler, Novoselac.
* Rumeni kartoni: Jahić; Cvek, Polič, Rogač, Antić.
* Rdeči karton: /.

Glavica junak Zavrča

Velenjčani bodo še naprej na dnu lestvice, saj so na tretji tekmi sezone še tretjič izgubili. Z dvema goloma jih je tokrat pokopal Dejan Glavica.

Zavrčani so povedli že v četrti minuti, ko je po dvojni podaji s Tonijem Datkovićem Dejan Polič žogo poslal pod prečko velenjskih vrat. 20 minut pozneje je domačo obrambo prelisičil Glavica. Velenjčani še naprej niso našli poti do kakšne resne priložnosti, ob koncu polčasa pa so vseeno obudili upe na ugoden razplet, ko je Luka Prašnikar zadel za 1 : 2 po podaji Damjana Trifkovića. V drugem polčasu so bili Velenjčani živahnejši, toda Glavica je spisal drugačen scenarij, s svojim drugim zadetkom na tekmi, ki ga je dosegel z lobom z roba kazenskega prostora, je odločil zmagovalca.

Rudar bo v 4. krogu prihodnjo nedeljo gostoval v Domžalah, Zavrč pa bo dan prej gostil Krko.

* Stadion v Ljudskem vrtu, gledalcev 3500, sodniki: Žganec, Kovačič (oba Ljubljana) in Zupančič (Moravče).
* Strelci: 1 : 0 Mendy (7.), 2 : 0 Vršič (14.), 3 : 0 Ibraimi (46.), 3 : 1 Poljanec (61.), 4 : 1 Ibraimi (68.).
* Maribor: Handanović, Bohar, Gigli, Šuler, Viler, Ibraimi (od 81. Hotić), Filipović, Kabha, Vršič (od 69. Sallalich), Zahovič (od 69. Bajde), Mendy.
* Krško: Zalokar, Sikošek, Petric, Đukić, Obed (od 55. Kožar), Volarič, Drnovšek, Štefanac (od 61. Čeh), Jurečič, Rujović (od 76. Slivšek), Poljanec.
* Rumeni kartoni: Gigli, Filipović; Petric.

Učinkovite vijolice

Mariborski ljubitelji nogometa, ki so prehitro ostali brez užitkov na evropski klubski sceni, so tudi tokrat znova v velikem številu prišli na prvoligaško tekmo in videli zanesljivo igro državnih prvakov. Že v sedmi minuti je Dare Vršič prodrl proti kazenskemu prostoru gostov in se odločil za strel. Gostujoči vratar Marko Zalokar je žogo odbil le do Jean-Philippa Mendyja, ta pa je iz bližine brez težav poslal v mrežo. V 14. minuti je sledilo novo veselje na tribunah. Takrat je bil v akciji Damjan Bohar, ki je z desne strani v kazenskem prostoru našel Vršiča. Ta je neovirano sprožil proti vratom in povečal vodstvo. Gostujoče moštvo se je le otreslo pritiska in tudi treme. V drugi polovici prvega polčasa so Krčani večkrat prišli na polovico domačih in streljali proti vratom Jasmina Handanovića. Prvi je poskusil Luka Volarič, najprej je v 29. minuti ustrelil mimo vrat, minuto pozneje pa čez gol.

Učinkoviti Makedonec

Takoj po začetku drugega polčasa so domači prišli do tretjega zadetka. Agim Ibraimi je na robu kazenskega prostora izkoristil podajo Marwana Kabhe in natančno meril v levi spodnji kot. Gostujoče moštvo, ki je v uvodu sezone presenetilo z dvema zmagama, je prišlo do častnega gola. V 61. minuti je David Poljanec razveselil stotnijo privržencev Krškega. Uporabno podajo Žige Jurečiča je izkoristil za soočenje s Handanovićem, ki je bil pri strelu v levi spodnji kot povsem nemočen. Ibraimi je natančnost na tej tekmi kronal še z drugim zadetkom. Spet se je odločil za strel z roba kazenskega prostora, obramba gostov je bila nepazljiva, Zalokar pa pri strelu v desni kot nemočen.

Mariborčani bodo v 4. krogu prihodnjo soboto gostovali v Kopru, Krčani pa bodo dan pozneje gostili Olimpijo.