Kampl, Stojanović in Verbič podali, Mevlja obsedel

Zagrebški Dinamo do gladke zmage, Dinamo Kijev in Zenit do točke, Leipzig pa praznih rok.
Fotografija: Kevin Kampl je s kapetanskim trakom na roki ostal praznih rok. FOTO: Michael Sohn/AP
Odpri galerijo

Leipzig – Nogometni reprezentant Kevin Kampl je sezono evropske lige v majici Leipziga začel z domačim dvobojem z nekdanjim delodajalcem Salzburgom, ki pa se je veselil vseh treh točk ob zmagi s 3:2. Mož odločitve je bil v 89. minuti Fredrik Gulbrandsen. Gostje so z dvema goloma med 20. in 22. minuto hitro pobegnili, Leipzig je izenačil v drugem polčasu, podajalec pri drugem zadetku, ki ga je dosegel rezervist Yussuf Poulsen, je bil ravno kapetan Kampl, ki je na igrišču ostal vseh 90 minut.

Petar Stojanović je imel dosti razlog za veselje. FOTO: Antonio Bronić/Reuters

Strelske vaje Dinama

Mnogo uspešnejši je bil zagrebški Dinamo, ki se je na štadionu Maksimir dobesedno poigral s Fenerbahčejem (4:1). Vsi štirje domači goli so padli v prvi uri obračuna, pri zadnjem je podal Petar Stojanović, ki si je štiri minute pozneje prislužil tudi rumeni karton, igral pa je vso tekmo. Dinamo Kijev se je z Astano razšel brez zmagovalca (2:2), še tretji slovenski reprezentant, Benjamin Verbič, je bil ta večer asistent. Neodločen izid (1:1) je bil tudi ob koncu obračuna Københavna in Zenita, pri katerem je Miha Mevlja obsedel na klopi.