Mura je presenetila in v osmini finala izločila Domžale.

20. september 2017 21.54
A. V.
A. V.
Ljubljana - Po Mariboru, Krki, Triglavu, Olimpiji in Aluminiju so se v četrtfinale nogometnega pokala Slovenije danes prebili še Mura, Celje in Gorica. Žreb četrtfinalnih parov bo v četrtek na sedežu Nogometne zveze Slovenije.

Vodilna zasedba iz 2. slovenske nogometne lige je priredila prvovrstno presenečenje in iz nadaljnjega pokalnega tekmovanja izločila Domžale. Na Fazaneriji so vsi goli padli v prvem polčasu, favorizirane goste je v vodstvo popeljal Rubin Hebaj (15.), za Sobočane pa so v nadaljevanju zadeli Luka Bobičanec (32., 42.) in Žiga Kous (38.). Domžalčani so od 40. minute nastopali z igralcem manj, izključen je bil Žan Žužek.

Celjani so brez stresnih trenutkov slavili v najstarejšem slovenskem mestu, za izbrance ljubljanskega trenerja Dušana Kosića je dva gola dosegel Mitja Križan (48., 42.), enega pa Joaquim Manuel Welo Lupeta (78.). V mestu grofov je Gorica šele v končnici tekme strla odpor Šampiona in na koncu slavila s 3:0. Za Primorce sta zadela Leon Marinič (73.) ter Donatus Edafe (84., 88.).