Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

pogacar Ekipa24.si

Kocine pokonci... Poglejte, komu je Pogačar ...

0 22.11.2017 20:27:27

Odbojkarice Calcita do tesne zmage proti sosedam iz Madžarske

Odbojkarice Calcit Volleyja so v drugi tekmi turnirja srednjeevropske lige v češkem Olomoucu premagale madžarsko ekipo Vasas iz Budimpešte s 3:2 (23, -23, -17, 21, 11).

Po bolečem porazu na uvodni tekmi turnirja v Olomoucu proti domačinkam, ko kamniškim odbojkaricam ni prav nič uspevalo, so varovanke Gregorja Rozmana danes le zbrale in prišle do svoje tretje zmage v srednjeevropski ligi. Resda minimalne, a so z njo ostale v igri za uvrstitev na zaključni turnir, kamor se bodo uvrstile štiri najboljše ekipe po rednem delu tekmovanja.

Kamničanke, ki so s sedmimi točkami trenutno na četrtem mestu v srednjeevropski ligi, bodo svoji naslednji tekmi v tem tekmovanju igrale na turnirju v Mariboru, 6. januarja proti madžarski ekipi, dan pozneje pa jih čaka slovenski obračun z Novo KBM Branikom. Ta tekma bo štela tudi za državno prvenstvo.

V izenačeni tekmi je odločitev o zmagovalkah padla v petem nizu. Kamničanke so do odločilne prednosti prišle po menjavi strani. Nanjo so odšle s prednostjo dveh točk, Tina Grudina, Urška Igličar in Pia Blažič pa so z uspešnimi napadi poskrbele za vodstvo z 12:8, ki je niso več zapravile. Grudina je z blokom svoji ekipi priborila prvo od šestih zaključnih žog, tretjo je nato izkoristila Igličarjeva.

"Po torkovem porazu z Olomoucom se ni bilo lahko zbrati za današnjo tekmo, predvsem v psihološkem smislu. Zato sem današnje zmage toliko bolj vesel, saj se dekleta tudi po zaostanku petih točk v četrtem nizu niso predale, borile so se do konca, nagrada pa je prišla v obliki zmage. Ekipi se pozna, da je imela v zadnjih 14 dneh za sabo veliko število tekem, tako da je prisotna že precejšnja utrujenost," je po tekmi dejal trener Calcita Gregor Rozman.

Calcit Volley - Vasas Budimpešta 3:2 (23, -23, -17, 21, 11)

* Športna dvorana UP, gledalcev 50, sodnika: Kovač, Niklova (oba Slovaška).
* Calcit Volley: Grudina 22, Peterson, Mihevc 5, Blažič 7, Igličar 22, Mihalinec 9, Zaplotnik, Pogačar, Zatković, Janežič, Jerala, Mijoč 11, Pahor.
* Vasas Budimpešta: Simić 18, Hanelline 19, Kostelanska 18, Török 15, Juhar, Ambrosio, Vietti 1, Durst 3, Kiss, Bodovics 7, Mihaly, Papp.

Značke: odbojka, sta