Juventus osmič zapored italijanski prvak

Nogometaši Juventusa so po zmagi nad Fiorentino osvojili še rekordni osmi scudetto zapored.
Fotografija: Cristiano Ronaldo je Juventusu pomagal do lovorike v Italiji, v ligi prvakov pa so spet ostali praznih rok. FOTO: AFP
Odpri galerijo

Italijansko prvenstvo je bilo že nekaj časa odločeno, vseeno pa so še obstajale teoretične možnosti, da Juventus izgubi naslov prvaka serie A. Po današnjem popoldnevu teh možnosti ni več, Juventus je na svojem štadionu v Torinu z 2:1 premagal Fiorentino in potrdil novo lovoriko.

Za domačine se ni začelo najbolje, Fiorentino je v vodstvo povedel Milenković v 6. minuti, a je še pred iztekom prvega polčasa izenačil Alex Sandro, Juventus pa je povedel v 52. minuti po avtogolu Pezzelle. Do konca se rezultat ni več spreminjal in začelo se je slavje.

Stara dama na Apeninskem polotoku prevladuje že rekordnih osem let, v zadnjih sezonah je prevlado Juventusa resno ogrozil le lani Napoli, a jim na koncu ni uspelo scudetta pripeljati v Kampanijo.