Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

Orli vzleteli zgodaj, padec odnesel dvojno zmago!

Domen Prevc
Grega Wernig
Prevcmania se nadaljuje, tokrat z Domnom v glavni vlogi.

Izjemen začetek slovenskih orlov, ki so navkljub smoli in padcu Petra Prevca v finalu na uvodni tekmi v Kuusamu zasedli dve mesti na zmagovalnem odru. Domen Prevc je po dveh lanskih drugih mestih zabeležil prvo zmago v svetovnem pokalu, njegov brat Peter, sicer najboljši skakalec uvodnega dne,  pa je zaradi padca pristal "le" na tretjem mestu. A sporočilo je bilo jasno in glasno. Peter bo znova mož, ki ga bo potrebno premagati.

Med bratoma Prevc je bil drugi Nemec Severin Freund (140 in 140 m, 318,3). V finalu je nastopil še tretji Slovenec Jurij Tepeš, ki je skočil 128 m in 139 m (283,2 točke) in je bil 23.

V finale se nista uvrstila Slovenca Nejc Dežman, ki je bil 41. (126 m, 127,3) in Anže Lanišek, ki je končal na 43. mestu (125 m, 124,7).

Že v švicarskem Engelbergu sta 19. decembra 2015 Prevca dosegla dvojno zmago. Prvič sta bila na prvih dveh mestih v svetovnem pokalu skakalcev brata.

Tudi tokrat je bilo videti, da bo razplet podoben. Peter Prevc je namreč v finalu pristal tako daleč, da je bil na pragu svoje dvaindvajsete zmage v karieri. Dobro je doskočil, vendar pa potem zarobil s smučmi, ker je udaril skupaj z njihovimi repi in posledično padel. Kar dolgo se je nato čakalo na njegov točkovni izkupiček, ki pa ga je na koncu prinesel na tretje mesto, Domna pa na prvo, kar so njegove tretje stopničke v karieri; tudi v Sapporu je bil v minuli sezoni drugi za Petrom Prevcem.

"Na tak način zmagati ni najlepše, saj je brat, ki je skočil zelo dobro, v finalu padel. Upam, da ni nič narobe z njim. Sam si želim tudi jutri skočiti dobro in daleč," je takoj po nastopu povedal Domen Prevc, ki mu je prvi prišel čestitati brat Peter, ki mu je tako prepustil rumeno majico vodilnega v pokalu pred sobotno tekmo v Kuusamu. Začela se bo ob 16. uri, brata Prevc imata nastop že zagotovljen, v kvalifikacijah pa bodo nastopili Tepeš, Lanišek, Dežman in Jaka Hvala.

"Nisem le zadovoljen, to je bila odlična predstava Domna in Petra! Čestitke Domnu za prvo zmago v svetovnem pokalu in obenem trenerju Gorazdu Bertonclju, s katerim je bil celo poletje. Škoda tega padca, vendar stopničke so stopničke. Videli smo tudi Jurija v finalni seriji z dobrim skokom, tako da podlaga je. Ostali trije pa bodo morali dodati," je dejal glavni trener slovenske skakalne reprezentance Goran Janus in dodal: "Peter in Domen Prevc sta ekstremna skakalca. V Kuusamu je skakalnica velika in prednost imajo tisti, ki tudi dobro letijo."