Sobota, 20. 10. 2018, 22.00

1. DOL, moški, 2. krog

Kamničani, Ljubljančani in Mariborčani še ne poznajo poraza

Calcit Volley MOK Krka | Kamničani so pokazali, da bo ACH Volleyju v tej sezoni res težko ohraniti primat nespornega vladarja. | Foto Klemen Brumec

Kamniški odbojkarji, ki so pred dnevi napovedali, da bodo v tej sezoni osvojili vsaj eno izmed dveh slovenskih lovorik, so v 2. krogu 1. DOL gostili Krko in gladko slavili s 3:1. Preostale tekme so bile odigrane v soboto, zanesljivi zmagi so dosegli Mariborčani in Ljubljančani,

V petek je Calcit Volley brez večjih težav vknjižil še drugo letošnjo zmago. Zelo izenačena sta bila prva niza, v prvem so se goste še približali na 20:22, pa potem izgubili, ko so Kamničani od štirih zaključnih žog izkoristili drugo, v drugem nizu pa so zaostanek lovili domači (19:20), a je na koncu slavila Krka, ki je hitro spet povedla z 22:19 in dobila niz s 25:23.

Precej manj tesno pa je bilo v nadaljevanju; domači so v tretjem hitro povedli za 11 točk (16:5) in zmagali, v zadnjem nizu pa so bili gostje nazadnje blizu pri 11:13, potem pa razigranim gostiteljem niso bili več kos.