Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

STA
0 17.10.2018 22:27:02

Koprčani namučili Celjane, a to ni bilo dovolj niti za točko

ALESFEVZER.COM
Rokometaši Kopra 2013 so v zaostali tekmi prvega kroga lige NLB izgubili proti Celju Pivovarni Laško z 32:34 (12:18).

Koprski in celjski rokometaši, pri obeh so manjkali številni poškodovani igralci, so v zaostali tekmi prvega kroga prikazali razburljivo predstavo. Po prvem polčasu se je zdelo, da bodo slovenski prvaki iz knežjega mesta brez večjih težav prišli do novega para točk, toda koprski tekmeci, ki so v prejšnjem krogu proti Hrastniku vpisali prvo prvenstveno zmago, so v drugem polčasu pokazali povsem drugačen obraz in pivovarje pošteno namučili. Celjska ekipa je zdaj točko za vodilno Ribnico, Koper ostaja pri dnu lestvice na 10. mestu.

Prvih dobrih deset minut je bilo povsem izenačenih, Celje je bilo ves čas v prednosti za en gol, Koper pa je vselej uspel izenačiti. Nato se je pokazala individualna kakovost Celjanov, ki so počasi večali razliko, razigral pa se je še Francoz William Accambray, ki je paral živce Primorcem s streli od daleč. V 25. minuti so gosti vodili s 14:8, na začetku 30. minute tudi 18:11, pred odmorom pa so domačini zadeli preko Roka Marića za izid prvega polčasa 12:18.

Prvih 15 minut drugega polčasa je minil povsem izenačenih, zatem pa se je Celjanom ustavilo, Koprčanom pa "odprlo". Na krilih navijačev so v 52. minuti prišli le na gol zaostanka (27:28) in Tomaž Ocvirk je nalet domačinov skušal prekiniti z minuto odmora. Ob igralcu več so pivovarji prekinili niz treh koprskih golov za +2, takšna razlika pa jim je za zaključek tekme zadoščala.

Koprska Nino Grzentič in Grega Krečič sta bila z osmimi goli prva strelca tekme, Accambray je za Celje zadel šestkrat.

Celjani bodo naslednjo tekmo igrali proti Hrastniku, Koprčani proti Ivančni Gorici. Obe tekmi bosta v soboto.

Koper 2013 - Celje Pivovarna Laško 32:34 (12:18)
* Dvorana Bonifika, sodnika: Backović in Palačkovič (oba Ljubljana).
* Koper 2013: Haseljić, Dolenc, Grzentič 8, Krečič 8, Matijaševič 2, Kocjančič, Postogna, Moljk 1, Smolnik 5 (1), Sokolič, Guček, Zugan, Marić 1, Planinc 6 (3), Stopar, Bratković 1.
* Celje Pivovarna Laško: Vujović 5 (2), Jurečič, Malus 2, Kljun 1, Košec, Razgor 4, Ovniček, Nenadić 5, Panjtar, Accambray 6 (2), Ferlin, Kodrin 4 (1), Horžen 3, Anić 3, Bećiri 1.
* Sedemmetrovke: Koper 2013 6 (7), Celje Pivovarna Laško 6 (5).
* Izključitve: Koper 2013 10, Celje Pivovarna Laško 6 minut.