Klemen Jaklič
Svet24.si

Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval soglasja

Damjan Žugelj
Necenzurirano

Slovenski Watergate: tožilstvo zahteva preiskavo proti izbrancu SDS

njena.si
njena.si njena.si
Svet slavnih
 

Ostanite vitki - za vedno!

30. 4. 2016; 02.30
Avtor: Tina Guček/Fatalna
Ženska
Le katera od nas ne pozna boja s kilogrami. Saj veste – tistega, ko se odločite, da boste tokrat res izgubili nekaj kilogramov, pa tistega, ko zbirate moč, da si po slastnem kosilu ne privoščite še slastnega sladoleda, pa tistega, ko se prepričujete, da danes pa res morate na pilates, ker že prejšnji teden niste šli …

In če vam to že uspe, če zberete vse svoje moči, da se uprete hrani, za katero veste, da redi, in se posvečate športu, ker veste, da je za vas to dobro … Če vam torej uspe shujšati, se tukaj zgodba nikakor ne konča. Ker potem pride tisti zloglasni jojo učinek, ko je zelo verjetno, da boste vse izgubljene kilograme že v nekaj mesecih dobili nazaj. A ni nujno! Eva razkriva, kako lahko ostanete vitki za zmeraj.

1. Načrtujte obroke. Če se le da, za ves teden vnaprej, sicer vsaj za dan ali dva. Tako se boste izognili skušnjavam, kot je na primer ta, da v trenutku, ko ne boste vedeli, kaj skuhati za kosilo, preprosto naročite pico.

2. Vodite dnevnik prehranjevanja. Vsaj v začetku si zapišite vsako stvar, ki jo pojeste. Če boste vedeli, da morate neko stvar zapisati v dnevnik, boste dvakrat premislili, ali res potrebujete tisto čokoladico ob kavici.  

3. Nikoli ne izpustite obroka. Če izpustite kosilo ali malico, vam pade raven sladkorja v krvi, kar se bo pozneje pokazalo kot velik občutek lakote, za katero se vam bo zdelo, da jo morate takoj potešiti. In potešili jo boste najverjetneje s sendvičem iz najbližjega avtomata.

4. Zajtrkujte. Vsak dan. Naj vaše telo že zjutraj dobi dovolj energije, da se boste tako lažje izognili nezdravim prigrizkom čez dan.

5. Jejte več manjših obrokov. Idealno bi bilo, če bi vsak dan pojedli od štiri do šest obrokov, saj to pomeni, da med njimi ne mine veliko časa in tako ne postanete zares lačni. In če niste zares lačni, potem pojeste precej manj, kot če bi bili na smrt sestradani.

6. Zamenjajte krožnike. Če jeste z manjših krožnikov, bodo tudi porcije manjše. 

7. Ob vsakem obroku jejte zelenjavo in sadje. Predvsem zelenjava je tista, ki bo napolnila vaš želodec brez odvečnih kalorij. Kadar izbirate sadje, pazite, da bo to sadje, ki ne vsebuje preveč sadnih sladkorjev.

8. Ne pozabite na vlaknine. Ne le da vas hrana, ki je bogata z vlakninami, nasiti za dlje časa, bolj bo urejena tudi vaša prebava.

9. Uživajte hrano, ki je znana po tem, da zavira apetit. Sem spadajo na primer mandlji, jabolka, zeleni čaj, ovseni kosmiči, juhe, grški jogurt …

10. Malicajte zdravo. Saj veste – oreščki, suho sadje, surova zelenjava. Morda ne zveni najbolj okusno, je pa zelo zdravo.

11. Malico imejte s seboj. Poskrbite, da boste imeli vedno s seboj nekaj zdravega, za trenutek, ko vas bo napadla lakota. Če ne boste pripravljeni, se boste hitro vdali in v trenutku lakote posegli po piškotih, čokoladi ali sendvičih.

12. Prenehajte piti sokove in gazirane pijače. (In sem spadajo tudi dietne pijače!)

13. Voda naj postane vaša najboljša prijateljica. Voda odlično odžeja, napolni želodec in hidrira vaše telo od zunaj in od znotraj.

14. Občasno si privoščite pregreho. Vsi vemo, da je grešiti človeško, in če si občasno dovolite malce grešiti, je boljše, kot da se držite diete dolgo časa, nato pa preprosto podležete in vse skupaj opustite.

15. Jejte v miru. Predvsem se izogibajte hrani pred televizorjem, računalnikom ali s telefonom v roki. Tako boste pojedli precej manj.

16. Naučite se brati deklaracije. Več škodljivih snovi vsebuje določena hrana, manjkrat si jo privoščite.

17. Bodite telesno dejavni vsaj nekajkrat na teden. Tudi kar zadeva telesno dejavnost, vodite dnevnik. Odlični so tudi kakšni izzivi, na primer 30-dnevni 'plank' izziv ali kaj podobnega.

18. Najdite vadbo, ki vam je v veselje in motivacijo. Če boste vse boljši, boste v vadbi tudi čedalje bolj uživali.

19. Vadite v družbi. Če imate ob sebi nekoga, ki vas vzpodbuja ali vam dela družbo, je verjetnost, da boste vadbo kmalu opustili, manjša.

20. Vadbo občasno zamenjajte. Če se določene vadbe hitro naveličate, potem vsakih nekaj tednov poskusite nekaj novega. Pomembno je le, da migate!

21. Poiščite nekaj, s pomočjo česar vam bo lažje migati. Naj bo to super glasba za med tekom ali čudovita nova športna oblačila. Kar koli vam pomaga!

22. Kupite si pedometer. Že s hitro hojo lahko naredite veliko za bolj čvrste noge. Števec korakov vas bo spodbujal k temu, da boste več hodili.

23. Uporabljajte stopnice. Poslovite se od dvigal in tekočih stopnic.

24. Nagradite se. Če vam vadba ni v užitek, si izmislite nagrado. Na primer: za vsak teden pridne vadbe pedikura.

25. Zastavite si majhne cilje. Ne upajte na to, da boste po enem tednu dočakali čudežne rezultate. Naj bodo vaša pričakovanja skromna in stvarna.

26. Pozabite na tehtnico. Če se boste vsak dan tehtali in šteli izgubljene grame, ne boste nikamor prišli. Poleg tega so mišice težje od maščobe in tako vam utegne tehtnica na začetku pokazati še višjo številko.

27. Omejite čas pred televizorjem in drugimi elektronskimi napravami. Čas na ta način prehitro beži. Raje pokličite prijateljico in se podajta na dolg sprehod.

prejšnji članek
Katera je najboljša depilacija?
Moda&Lepota
Katera je najboljša depilacija?
naslednji članek
Te izdelke raje zamenjajte za kokosovo olje
Moda&Lepota
Te izdelke raje zamenjajte za kokosovo olje