Tokio Andreja Klepač Anastazija Pavljučenkova teniški globus tenis Caroline Wozniacki

Sobota, 23. 9. 2017, 16.59

Teniški globus, 23. september

Velik uspeh Klepačeve - v Tokiu ugnala vso konkurenco!

Andreja Klepač | Foto Guliver/Getty Images

Slovenska teniška igralka Andreja Klepač je skupaj s Španko Mario Jose Martinez-Sanchez zmagala v finalu dvojic turnirja WTA v Tokiu. Igralki sta po uri in osmih minutah premagali Darjo Gavrilovo iz Avstralije in Rusinjo Darjo Kasatkino s 6:3 in 6:2.

Slovensko-španska naveza, igralki sta bili četrti nosilki, je v polfinalu premagala drugopostavljeno kanadsko-kitajsko navezo Gabriela Dabrowski/Yifan Xu s 7:5, 3:6 in 10:3.

Enaintridesetletna Koprčanka je med dvojicami na turnirjih WTA slavila petič. Najboljša je bila še leta 2015 v Seulu (s Španko Laro Arruabarreno), leta 2014 v Bastadu (s Španko Mario Tereso Torro-Flor) in New Havnu (s Španko Silvio Soler-Espinoso) ter leta 2013 v Bad Gasteinu (z Avstrijko Sandro Klemenschits).

Na turnirju v Guangzhouju zmaga ostala doma

Na teniškem turnirju v kitajskem Guangzhouju (226.750 ameriških dolarjev nagradnega sklada) je v finalu domačinka in druga nosilka Zhang Shuai premagala Srbkinjo Aleksandro Krunić z 6:2, 3:6 in 6:2. Osemindvajsetletna Shuaijeva je na tem turnirju slavila že leta 2013, Krunićeva pa doslej na turnirjih WTA še ni zmagala v finalu.

Dansko-ruski finale v Tokiu

Danka Caroline Wozniacki in Rusinja Anastasja Pavljučenkova bosta igrali v finalu teniškega turnirja v Tokiu. Wozniackijeva, šesta igralka sveta, je v drugem polfinalu s 6:2 in 6:0 po uri igre prepričljivo nadigrala prvo s svetovne lestvice Španko Garbine Muguruzo, Pavljučenkova pa je izločila Nemko Angelique Kerber s 6:0, 6:7 (4) in 6:4.

Šestindvajsetletna Pavljučenkova, 23. na lestvici, se bo v finalu potegovala za tretji turnirski naslov leta; pred tem je že zmagala v Monterreyu in Rabatu, v dosedanjih šestnajstih finalnih nastopih pa je slavila desetkrat. V polfinalu je imela nekaj težav le v drugem nizu, ki ga je izgubila po podaljšani igri. Sicer je bila v podrejenem položaju Kerberjeva, nekdanja prva dama tenisa, ki je po lanskih zmagah na grand slamih v Avstraliji in ZDA nazadovala na 14. mesto na lestvici WTA.

Caroline Wozniacki | Foto: Reuters Foto: Reuters

Prvi dvoboj je trajal nekaj čez dve uri, drugi pa več kot pol manj. Muguruza, ki je nedavno prevzela vodstvo na svetovni lestvici, proti nekdanji prvi dami in branilki naslova v Tokiu ni imela nobenih možnosti. Sedemindvajsetletna Wozniackijeva bo že devetinštiridesetič igrala v finalu, v katerih je zabeležila 25 zmag. V zadnjih šestih zaključnih dvobojih je izgubila.

Letos tako še nima turnirske zmage, nazadnje je bila najboljša oktobra lani v Hongkongu. Pavljučenkova in Wozniackijeva sta se doslej pomerili šestkrat, po petih porazih pa je Rusinja dobila njun zadnji dvoboj pred petimi leti v Cincinnatiju.

Latvijka in Brazilka v finalu Seula

Latvijka Jelena Ostapenko in Brazilka Beatriz Haddad Maia se bosta pomerili v finalu na teniškem turnirju v Seulu (250.000 ameriških dolarjev nagradnega sklada). Prva nosilka Ostapenkova je v polfinalu ugnala Luksiko Kumkhum iz Tajske s 3:6, 6:1, 6:3, Maia pa je izločila Nizozemko Richel Hogenkamp s 6:1 in 7:6 (7).

Jelena Ostapenko in Beatriz Haddad Maia si bosta stali nasproti v finalu Seula. | Foto: Reuters Jelena Ostapenko in Beatriz Haddad Maia si bosta stali nasproti v finalu Seula. Foto: Reuters

Enaindvajsetletna Maia še ni osvojila turnirja WTA, leto dni mlajša Ostapenkova pa je letos presenetljivo osvojila turnir za grand slam v Parizu kot prva nepostavljena igralka po letu 1933.

Gojowczyk presenečenje turnirja v Metzu

V finalu turnirja v Metzu z nagradnim skladom 482.060 evrov bosta igrala Nemec Peter Gojowczyk in Francoz Benoit Paire. Gojowczyk, ki se je na glavni turnir uvrstil iz kvalifikacij, je v polfinalu proti rojaku Mischi Zverevu s 6:3 dobil prvi niz, v drugem povedel z 1:0, nato pa je 27. igralec sveta dvoboj predal.

Osemindvajsetletni Gojowczyk, trenutno 95. na svetovni računalniški jakostni lestvici, ki doslej še ni igral v finalu turnirja ATP, se bo za svoj prvi naslov pomeril s sedmim nosilcem Benoitom Paireom, Francoz je s 6:1 in 7:6 premagal Gruzijca Nikoloza Basilašvilija.

Izidi:

Metz, ATP (482.060 evrov):

Polfinale:

Peter Gojowczyk (Nem) : Misvcha Zverev (Nem/5) 6:3, 1:0, predaja
Benoit Paire (Fra, 7) : Nikoloz Basilašvili (Gru) 6:1, 7:6 (5)

Tokio, WTA (1 mio. USD):

finale, ženske dvojice
Andreja Klepač(Slo, 4)/Jose Martinez-Sanchez(Špa, 4) : Darja Gavrilova (Avs)/Darja Kasatkina(Rus) 6:3, 6:2