V Manchestru glavna sinjemodra barva

Manchester City Epa
Veliki mestni derbi v Manchestru končan po željah Pepa Guardiole.

Še pred nekaj leti so le največji navijači Manchester Cityja verjeli v uspeh na velikih mestnih derbijih, a se je razmerje moči nato hitro spremenilo. Tudi tokrat je bila zadovoljnejša sinjemodra polovica mesta.

Glavna novica pred tekmo je bila izostanek Paula Pogbaja, Jose Mourinho pa je pojasnil, da je francoski vezist staknil poškodbo na zadnji tekmi lige prvakov proti Juventusu. portugalčevi izbranci so se sicer hitro znašli v zaostanku, že v 12. minuti so gostitelji povedli. Po slabem posredovanju gostujoče obrambe je povsem sam pred golom ostal David Silva in z lahkoto zadel za 1:0.

City je premoč potrdil tudi na začetku drugega dela. Kombinirala sta Sergio Agüero in Riyad Mahrez, Argentinec pa je po dvojni podaji poskrbel za povišanje vodstva. Po uri igre je United prepolovil razliko, po prekršku vratarja Edersona nad Romelujem Lukakujem je bil z bele točke natančen Anthony Martial. Vse je bilo odločeno v 86. minuti, ko se je Ilkay Gündogan izognil prepovedanemu položaju in postavil piko na i k zmagi Cityja.

Na domačih zelenicah sta tokrat razočarala Chelsea in Arsenal. Prvi je doma remiziral na tekmi brez zadetkov z Evertonom, topničarji pa so se izjemno mučili proti Wolverhamptonu, izenačili so šele v zadnjih minutah tekme, ko je predložek Henriha Mhitarjana srečno končal v mreži gostov. Arsenal je sicer uabeležil že 16. tekmo brez poraza, je pa po 13 zmagah nanizal že tudi tretji remi. Liverpool je bil precej bolj zanesljiv, z 2:0 je odpravil Fulham, ki so mu sicer sumljivo razveljavili zadetek.