Mojstrovina: Messi štirikrat zatresel mrežo Eibarja (VIDEO)

Barcelonin argentinski nogometni virtuoz je v petih kolih španskega prvligaškega tekmovanja zbral že devet zadetkov.

20. september 2017 09.10
J. P.
J. P.

Barcelona - Ob včerajšnji zelo zanesljivi domači zmagi nogometašev Barcelone v petem kolu španskega prvoligaškega tekmovanja nad Eibarjem s 6:1 se je v svoji najboljši luči predstavil tudi argentinski virtuoz Lionel Messi, ki je potrdil resno kandidaturo za najboljšega strelca v sezoni. Mrežo gostov je namreč zatresel kar štirikrat, zdaj je že pri devetih golih, saj je tri zabil tudi Espanyolu in dva Alavesu. V zadnjih dvanajstih strelih v okvir vrat v »la ligi« je bil kar osemkrat uspešen. Za nameček je bil dvakrat učinkovit tudi ob uvodu v ligo prvakov proti Juventusu (3:0).

Sinoči je v prvem polčasu zadel z bele točke, čeravno čuvaj mreže Marko Dmitrović ni bil daleč od uspeha, po glavnem odmoru pa je bil 30-letni ostrostrelec uspešen še trikrat. V razmaku treh minut (v 59. in 62.) je izkoristil podaji Sergia Busquetsa in Paulinha, v končnici obračuna pa še Aleixa Vidala. Messi - štirikrat je bil uspešen že aprila leta 2010 proti Arsenalu v okviru lige prvakov - je tako postavil nov mejnik, saj je na štadionu Camp Nou dosegel že svoj tristoti zadetek, obenem je že 39. v karieri vpisal vsaj trojček golov na eni tekmi.