Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Ponedeljek, 19. 2. 2018, 6.51

Liga NHL, 18. februar

Winnipeg ponižal Florido in potrdil drugo mesto na zahodu

Patrik Laine  Winnipeg | Foto Getty Images

Hokejisti Winnipega so v severnoameriški ligi NHL s kar 7:2 ugnali Florido in se spet povzpeli na drugo mesto v zahodni konferenci ter tretje mesto v ligi. Na tekmi so gostje vodili z 1:0 in izenačili na 2:2, odločilna pa je bila zadnja četrtina, ki so jo gostitelji dobili s 4:0. Za zmagovalce je dvakrat zadel Kyle Connor.

Skupaj je bilo na sporedu sedem tekem. Na vzhodu Carolina in Columbus lovita osmouvrščene New York Islanders, ki jih danes čaka obračun z Minnesoto. Carolina je doma po podaljšku izgubila z New Jersey Devils in s 64. točko ujela Islanders na lestvici. New Jersey je bil blizu zmagi v rednem delu, a je Jeff Skinner minuto in 18 sekund pred koncem zadel za izenačenje in podaljšek. Gostom je zmago nato 23 sekund pred koncem dodatnega dela igre zagotovil Taylor Hall.

Columbus v lovu za končnico in za tekmecema zdaj zaostaja za točko. V domači dvorani je izgubil s Pittsburghom z 2:5. Pri zmagovalcih, ki so prevzeli vodstvo v metropolitanski skupini, je bil z golom in dvema podajama najbolj razpoložen Jake Guentzel.

Claude Giroux (s številko 28) je dosegel svoj 200. gol v ligi NHL. | Foto: Getty Images Claude Giroux (s številko 28) je dosegel svoj 200. gol v ligi NHL. Foto: Getty Images

Philadelphia je s 7:4 v gosteh premagala New York Rangers, junak tekme pa je bil Claude Giroux, ki je dosegel svoj 200. gol v ligi in temu dodal dve podaji. Giroux je v drugi tretjini najprej podal za gol Travisa Konecnyja in vodstvo 5:4, v 50. minuti pa zadel še za 6:4 in predčasno odločil o zmagovalcu.

Colorado je doma izgubil proti Edmontonu z 2:4. Blestel je Connor McDavid, ki je dosegel tri gole za Edmonton, dva v zadnji tretjini, ko so Kanadčani zaostanek 2:1 z delnim izidom 3:0 spremenili v zanesljivo zmago. V gosteh so se veselili tudi hokejisti Toronta, ki so s 3:2 zmagali v Detroitu. Igralec srečanja je bil Auston Matthews, ki je 31 sekund pred koncem zapečatil usodo gostiteljev.

San Jose je v derbiju zahoda kar s 5:2 odpravil Dallas. Odločilna je bila prva tretjina, ki so jo domači dobili kar s 4:0, Mikkel Boedker je zadel dvakrat, ko pa je Justin Braun v 25. minuti povišal na 5:0, je bil zmagovalec praktično znan.

Anže Kopitar iz Los Angeles Kings, ti so na 10. mestu zahodne konference, je bil danes prost, v noči na torek po slovenskem času pa ga s Kralji čaka gostovanje v Chicagu.

New York Rangers : Philadelphia Flyers 4:7
Hayes, Nash, Zuccarello, Holland; MacDonald, Laughton, Manning, Patrick, Konecny, Giroux

Colorado Avalanche : Edmonton Oliers 2:4