PIRANLEAKS

Po prisluškovalni aferi: kje sta danes Drenikova in Sekolec?

Objavljeno 26. junij 2017 16.28 | Posodobljeno 26. junij 2017 16.38 | Piše: A. L.

Če slišite glasbo med telefonskim pogovorom, to očitno utegne biti znak, da vam prisluškujejo. Dokaz? Primer Sekolec-Drenik.

Sekolca mora potrditi le še DZ

Jernej Sekolec: »Ti, a si ti slišala neko muziko … Naenkrat sem te nehal slišati, pa samo eno muziko.«

Simona Drenika: »Ne, jaz nisem ...«

Jernej Sekolec: »Dobro, zelo bizarno ...«

To je znameniti dialog, ki je nastal v telefonskem pogovoru med bivšim slovenskim arbitrom Jernejem Sekolecem in agentko slovenske vlade Simono Drenik, ki je očitno želela podati svoje argumente slovenskemu arbitru (enemu od petih), da bi jih prenesel naprej. Na njuno smolo je bilo zavezništvo razkrinkano, saj ju je nekdo skrivoma posnel. Zvočni posnetek so prvi objavili hrvaški in srbski mediji, oba pa sta s funkcij, ki sta jih opravljala v povezavi z arbitražo, odstopila. Kot je znano, je sledil še odstop Hrvaške od arbitražnega sporazuma. Ne glede na vse dogajanje je arbitražno sodišče nadaljevalo odločanje in sprejelo odločitev, ki bo obelodanjena v četrtek (v živo jo bomo spremljali tudi na naši spletni strani).

Drenikova na drugem ministrstvu, Sekolec pa ...

Mnogi se sprašujejo, kakšne posledice so doletele udeleženca v tej drami. Iz javno dostopnih virov je zaslediti, da Drenikova zdaj deluje na ministrstvu za pravosodje (prej na zunanjem ministrstvu), kamor so jo premestili zaradi delovnih potreb in ne prisluškovalne afere (tako so trdili na ministrstvu za zunanje zadeve, ki ga vodi Karl Erjavec), o Sekolcu pa so nekateri mediji pred časom poročali, da je izginil. Google sicer pokaže, da je Sekolec še danes v predsedstvu stalne arbitraže pri Gospodarski zbornici Slovenije, na spletu je naveden kot neodvisni arbiter, najdemo ga tudi v evidencah ministrstva za pravosodje kot sodnega tolmača angleškega, španskega, srbskega in hrvaškega jezika, njegov naslov je na Dunaju (ni znano, ali gre za domači naslov ali kakšen drug), uporablja pa spletni naslov (e-naslov), ustvarjen pri komisiji Združenih narodov za mednarodno gospodarsko pravo (UNCITRAL).

Ali Sekolec sodeluje z vlado ali ministrstvom za zunanje zadeve, smo vprašali oboje. Ko prejmemo odgovore, jih bomo objavili.

Spodaj lahko poslušate, kaj sta kovala Sekolec in Drenikova.

Deli s prijatelji