Šport
144 ogledov

Belgijke premočne za Slovenke

Slovenija odbojka Facebook
Odbojkarice Slovenije so doživele prvi poraz v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo.

Ženska odbojkarska reprezentanca Slovenije je v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo zabeležile prvi poraz, ki pa glede na dejstvo, da bo na naslednjem prvenstvu igralo več reprezentanc kot na prejšnjih prvenstvih, zagotovo ne bo usoden. Ne glede na to, da Slovenke v Antwerpnu nisi imele pravih možnosti proti favorizirani Belgiji, pa trdno držijo želeno drugo mesto v skupini, kar je za mlado ekipo tudi realna vrednost.

Belgijke so do zmage (3:0) prišle brez večjih težav, kar pa ne pomeni, da so imele lahko delo. Gostje so bile na začetkih nizov enakovredne, v prvem nizu je bilo videti, da bodo Eva Mori, Saša Planinšec in Iza Mlakar dovolj za vodstvo. Toda gostje so prednost petih točk sredi niza izpustile iz rok, v končnici so reči v svoje roke prevzele gostiteljice, ki so niz dobile bolj zanesljivo, kot kaže končni izid.

V drugih dveh nizih so imele gostiteljice manj težav. V drugem so gostjam dovolile osvojiti le 16 točk, v tretjem pa sredi niza sicer ponudile nekaj možnosti za preobrat, a Slovenke so bile premalo kakovostne, da bi to tudi izkoristile.

Odbojka Kvalifikacije Šport Še ena zanesljiva zmaga

Že v soboto bodo imele Slovenke možnost, da se v Mariboru Belgijkam oddolžijo, a da bi si zagotovile prvo mesto v skupini A kvalifikacij, bi bil potreben mali čudež.