doncic Ekipa24.si

Uau! To je ta nora Dončićeva trojka, ki je ...

0 03.05.2018 21:17:45

Krka brez težav ugnala Šentjur

Košarkarji Krke so v 14. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Šentjur s 86:51 (14:14, 42:24, 67:34).

Krka - Šentjur 86:51 (14:14, 42:24, 67:34)
* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 400, sodniki: Mlakar (Škofja Loka), Pohleven (Maribor), Milanović (Kranj).
* Krka: Jančar Jarc 2 (2:2), Marinelli 7 (2:2), Škedelj 6 (4:4), Bratož 11, Stipaničev 2, Cinac 9 (3:4), Dimec 10 (2:2), Đapa 4, Jošilo 7, Zagorac 8, Kovačevič 6, Fifolt 14 (4:5).
* Šentjur: Rizman 5, Allen 8 (2:2), Pešič 17 (5:8), Jurček 4, Bolčina 11 (5:6), Jordan Rojko 6 (2:4).
* Prosti meti: Krka 17:19, Šentjur 14:20.
* Met za tri točke: Krka 7:22 (Kovačevič 2, Zagorac 2, Marinelli, Jošilo, Bratož), Šentjur 1:15 (Rizman).
* Osebne napake: Krka 20, Šentjur 25.
* Pet osebnih napak: Bolčina (35.).

Košarkarji Krke so z gladko zmago nad Šentjurjem potrdili uvrstitev v polfinale. Novomeščani so imeli nekaj težav le v prvi četrtini, ki se je končala z izidom 14:14, a na začetku drugega dela se jim je odprlo v napadu, z delnim izidom 16:0 so ušli, visoko prednost pa so do konca zanesljivo držali oziroma so jo le še povečali.

Serijo zaporednih točk sta z zadetima metoma za tri točke odprla razpoloženi Domen Bratož in Saša Zagorac, sledili so jima tudi drugi, ob polčasu je Krka vodila že za 18 točk. A tudi v nadaljevanju ni popuščala, drugi polčas je začela z nizom 11:0 oziroma 19:4, tako da je imela v 27. minuti že 33 točk prednosti, toliko je znašala njihova prednost tudi ob koncu tretje četrtine. Vprašanja, kdo bo tekmo dobil, že takrat ni bilo več, priložnost so tako lahko dobili igralci, ki sicer igrajo manj. Pri Novomeščanih so točke dosegli prav vsi košarkarji.

Krkaši so si dobro porazdelili delo, saj nihče ni posebej izstopal, tako da je bil najboljši strelec tekme igralec Šentjurja Miloš Pešič, dosegel je 17 točk. Gostje so imeli zelo slab met iz igre, zadeli pa so eno samo trojko.

Značke: košarka, dp