Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

0 21.02.2018 10:20:39

Čebaškova in Lampičeva v finale ekipnega sprinta

Profimedia
Slovenski smučarski tekačici Alenka Čebašek in Anamarija Lampič sta danes na olimpijskih igrah v Pjongčangu uspešno nastopili na ekipnem sprintu v prosti tehniki. Slovenki sta v smučarskem središču Alpensia v svoji polfinalni skupini sicer zasedli tretje mesto, a sta se po času uvrstili v veliki finale. Boj za kolajne bo na sporedu ob 11. uri.

Danes je na ekipnem sprintu nastopila še ena slovenska štafeta. V moški konkurenci sta čim boljši izid lovila Janez Lampič in Miha Šimenc, ki sta v prvi polfinalni skupini zasedla 11. mesto med 14 ekipami in že končala nastope. Neposredno sta si finale iz te skupine pritekli ekipi ruskih olimpijskih športnikov in Švedske. Sledil bo še en polfinale 14 ekip, po katerem bo znano, katere reprezentance so se uvrstile v finale. Slovencev ne bo med njimi.