NBA: Kratkohlačniki pokvarili Jamesovo vrnitev v Cleveland

Košarkarji Clevelanda so na svoji prvi tekmi sezone izgubili proti New Yorku (90:95).

31. oktober 2014 08.49
NBA/
M. Ž., Delo.si

Cleveland - Košarkarji Clevelanda so novo tekmovalno sezono lige NBA začeli s presenetljivim domačim porazom proti New Yorku (90:95).

Navijači Clevelanda so pred začetkom tekme z navdušenjem pozdravili vrnitev zvezdnika LeBrona Jamesa, ki se je po štiriletnem sodelovanju z Miamijem odločil za vrnitev h Konjenikom. James na prvi tekmi sezone ni navdušil in je zadel le pet izmed petnajstih metov iz igre (za dve 4/10, trojke 1/5) ter tekmo končal s 17 točkami, za nameček pa je izgubil kar osem žog.

Veliko bolj razpoložena sta bila ostala zvezdnika moštva, Kyrie Irving je dosegel 22 točk, Kevin Love pa je vknjižil 19 točk in 14 skokov.

Pri New Yorku je bil najboljši strelec Carmelo Anthony s 25 točkami, Iman Shumpert in Jason Smith pa sta prispevala po 12 točk.

Gostitelji so dobro začeli tekmo in po prvi četrtini vodili za sedem (25:18), v 12. minuti pa so imeli že enajst točk prednosti (31:20), vendar pa se je New York vrnil v igro z delnim izidom 10:2 (30:33) in manj kot tri minute pred koncem polčasa izid tudi izenačil (38:38). Po polovici tekme je Cleveland vodil s 44:42.

Newyorčani so tretjo četrtino dobili s 25:10 in pred zadnjimi dvanajstimi minutami vodili za tri (67:64). Kratkohlačniki so si ključno prednost priborili v prvi polovici zadnje četrtine, ko so ob vodstvu z 71:70 pobegnili z delnim izidom 9:1 (80:71).

»Nocoj nisem imel dobrega ritma. Izgubljene žoge gre pripisati slabi kemiji in tudi mojim napakam, saj sem žoge podajal v tiste dele igrišča, kjer sem pričakoval soigralce. Z vsakim treningom in vsako tekmo bomo bolj uigrani,« je po porazu povedal James.

Nov šok za Oklahomo

Oklahoma je na svoji drugi tekmi izgubila proti moštvu Los Angeles Clippers (90:93) in tako doživela še drugi poraz.

Pri Oklahomi se že po dveh tekmah ubadajo z velikimi težavami. Že pred prvo uradno tekmo so zaradi poškodbe izgubili Kevina Duranta, za nameček pa jo je danes skupil še drugi član udarnega dvojca Russell Westbrook, ki je zaradi poškodbe desne roke igral le devet minut.

Pri Los Angelesu sta bila najbolj razpoložena Blake Griffin s 23 točkami in Chris Paul z 22 točkami, pri Oklahomi pa Perry Jones z 32 točkami.