Sreda, 23. 5. 2018, 6.52

Liga NBA, konferenčni finale, 22. maj

Houston na krilih Hardna utišal prvake in izenačil

James Harden | Foto Getty Images

Košarkarji Houstona so na četrti tekmi konferenčnega finala serijo zmag izenačili na 2:2. Aktualne prvake lige NBA, Golden State Warriors, so z rezultatom 95:92 premagali v gosteh. Pri zmagovalnih Raketah je bil s 30 točkami najbolj razigran James Harden, pri poražencih pa z 28 Stephen Curry. Kar 17 točk je prispeval v tretji četrtini, kar je enako kot celotna postava Houstona.

Obe ekipi sta igrali po vzorcu toplo-hladno. Golden State je povedel z izidom 28:19 (uvodno četrtino je odprl z delnim izidom 12:0), nato pa ob polčasu močno popustil (34:18 za Houston). V tretji četrtini so se spet razigrali prvaki iz Golden Stata, ki so igrali pred domačimi navijači, in dosegli 34 točk, od tega jih je kar 17 (s petimi trojkami) prispeval Stephen Curry. Enako število točk je v tem delu igre dosegla celotna ekipa Houstona. Ta je v zadnji četrtini spet pritisnila na plin in z delnim izidom 25:12 zakoličila končni rezultat na 95:92 ter s tem dosegla izenačenje v seriji zmag.

Stephen Curry je v tretji četrtini dosegel 17 točk, kar je enako kot celotna postava Houstona. | Foto: Getty Images Stephen Curry je v tretji četrtini dosegel 17 točk, kar je enako kot celotna postava Houstona. Foto: Getty Images

Pri Raketah sta bila najbolj učinkovita James Harden s 30 in Chris Paul s 27 točkami, pri Bojevnikih pa Stephen Curry, ki je dosegel 28 točk, a je zgrešil odločilni met za tri točke in zmago ob zvoku sirene, in Kevin Durant s 27 točkami in 12 skoki.

Rakete so s tem prekinile niz domačih zmag Bojevnikov, ki je trajal kar 16 tekem. Golden State je v končnici doma izgubil prvič po finalu 2016, Rakete pa so do gostujoče zmage v končnici proti Golden Stateu prišle šele v osmem poskusu.