30. 4. 2017,
22.39

6 let, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,15

italijansko prvenstvo Josip Iličić Valter Birsa Jasmin Kurtić Boštjan Cesar Andrej Kotnik Siniša Anđelković Samir Handanović Juventus Atalanta

Nedelja, 30. 4. 2017, 22.39

Italijansko prvenstvo, 34. krog

Birsa zadel za zmago Chieva, Handanović prejel zadetek, Remi Kurtićevih z Juventusom #video

Jasmin Kurtić | Foto Getty Images

V 34. krogu italijanskega prvenstva je Atalanta Jasmina Kurtića remizirala z vodilnim Juventusom, ki ima kar 20 točk več. Pred Romo, ki je v nedeljo v vročem rimskem obračunu izgubila z Laziem, ima že osem točk prednosti. Valter Birsa je zadel zmagoviti gol za Chievo. Samir Handanović je v derbiju kroga z Interjem gostil Napoli in izgubil z 0:1.

Slovenski reprezentant Jasmin Kurtić je za Atalanto igral do 66. minute. Njegova ekipa pa je remizirala z vodilnim Juventusom.

V nedeljo je Andrej Kotnik s Crotonejem, ki še upa na obstanek med prvoligaši, gostil AC Milan in iztržil remi (1:1). Slovenski nogometaš ni igral. Na klopi za rezervne igralce je prav tako obsedel Miha Zajc, ki je spremljal poraz svojega Empolija proti Sassuoloju (1:3).

Zato pa sta imela razlog za veselje Boštjan Cesar in Valter Birsa, ki sta s Chievom na gostovanju z 2:1 premagala Genoo. Virsa je v 70. minuti zadel celo odločujoč zadetek.

Zmagoviti gol Valterja Birse

Na Siciliji je Siniša Anđelković s Palermom gostil Josipa Iličića in Forentino ter se veselil zmage z 2:0. Oba slovenska igralca sta bila na zelenici.

Samir Handanović je nedeljski zadnji tekmi gostil Napoli, ki je opravičil vlogo favorita in enkrat pospravil žogo za hrbet slovenskega vratarja.