Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

sta
0 19.06.2018 19:11:53

Senegal kaznoval poljski napaki

Profimedia
Senegalska nogometna reprezentanca je v 1. krogu svetovnega prvenstva v Rusiji v Moskvi premagala Poljsko z 2:1 (1:0).

* Stadion Spartak, gledalcev 44.190, sodniki: Shukralla, Tulefat (oba Bahrajn) in Al Marri (Katar).
* Strelci: 0:1 Cionek (37./avtogol), 2:0 Niang (60.), 1:2 Krychowiak (86.).
* Poljska: Szczesny, Piszczek (od 83. Bereszynski), Cionek, Pazdan, Rybus, Blaszczykowski (od 46. Bednarek), Krychowiak, Zielinski, Grosicki, Lewandowski, Milik.
* Senegal: K. Ndiaye, Wague, Sane, Koulibaly, Sabaly, A. Ndiaye (od 87. Kouyate), Gueye, Niang (od 75. Konate), Mane, Sarr, Diouf (od 62. Ndoye).
* Rumeni kartoni: Krychowiak; Sane, Gueye.
* Rdeč karton: /.

V zadnji tekmi prvega kroga SP sta se v Moskvi pomerili Poljska in Senegal, zaslužene zmage z 2:1 pa so se na koncu veselili danes zelo motivirani afriški nogometaši, ki šele drugič v zgodovini nastopajo na mundialu. Na drugi tekmi skupine H je Japonska prav tako z 2:1 premagala Kolumbijo.

Prvi polčas ni ponudil veliko razburjenja, večino časa je igra potekala med obema kazenskima prostoroma. V 18. minuti je sicer Senegal izpeljal hiter napad, M'Baye Niang je sprejel lepo globinsko žogo, pogledal na desno stran, kjer je vtekal Sadio Mane, a slabo zaključil akcijo.

V 23. minuti je najnevarnejši strel Poljske v prvem polčasu zaključil Robert Lewandowski. Kapetan je sprejel žogo, si jo nastavil in z roba kazenskega prostora udaril po žogi, a je to storil preslabo, da bi resneje ogrozil afriški gol.

V 37. minuti je Senegalcem uspelo zatresti gol, ki pa so ga pripisali Poljaku. Idrissa Gueye je poskusil s strelom, žoga pa je na poti proti golu zadela Thiaga Cioneka in končala za hrbtom Wojciecha Szczesnyja.

V 50. minuti je s strelom s prostega strela z roba kazenskega prostora poskusil Lewandowski, toda z obrambo se je izkazal Khadim Ndiaye.

Po eni uri igre si je Poljska privoščila veliko napako, Senegal pa je po njej vodil z 2:0. Grzegorz Krychowiak je podal nazaj, Szczesny je bil prepočasen in premalo spreten, Mbaye Niang pa je izkoristil svojo hitrost, bil prvi pri žogi, jo poslal mimo poljskega čuvaja mreže ter jo poslal v prazen gol.

V 86. minuti je žarek upanja za Poljsko prinesel Krychowiak, ki je zadel z glavo po podaji Kamila Grosickija.

Značke: nogomet, senegal, poljska