Houston razbil Golden State, kjer vse bolj škripa (VIDEO)

V ponovitvi lanskega konferenčnega finala na Zahodu je bil Houston boljši od Golden Stata s 107:86.
Fotografija: Izkazal se je tudi center Houstona Clint Capella, ki je dosegel deset točk in deset skokov. FOTO: Reuters
Odpri galerijo

Težko pričakovana revanša lanskega trilerja iz finala zahodne konference je prinesla gladko zmago Houstona, ki po slabem začetku sezone igra vse bolje, na drugi strani pa je Golden State iz tekme v tekmo v globlji krizi. Bolj kot poraz s 86:107 branilce naslova lahko skrbijo trenja v ekipi.

Golden State še vedno igra brez poškodovanega Stepha Currya, na tekmi z Los Angeles Clippers pa sta se v besedno vojno zapletla Draymond Green in Kevin Durant. Green je grdo ozmerjal Duranta in mu dejal, da naj končno že pove, če bo tudi v naslednji sezoni član prvakov, česar Durant ni sprejel najbolje. Ekipa se je postavila na stran Duranta in kaznovala Greena, ki pa mu pred tekmo ni bilo žal za izrečene besede. Durant je novinarjem zabrusil le, da naj ga »o tem ne sprašujejo več«.

Trenja v slačilnici so se poznala tudi na parketu, Houston je vodil praktično od začetka in se v tretji četrtini odlepil na 13 točk prednosti, na začetku zadnjega dela igre so z nizom 12-2 povišali prednost na 88:65 in Steve Kerr je še zadnjič poizkusil z minuto odmora. A ni pomagalo, Houston je dosegel tudi naslednjih osem točk in tekmo brez težav pripeljal do konca.

James Harden je dosegel 27 točk, a v zadnji četrtini ob gladki zmagi ni več igral, pri Golden Statu, kjer so zadeli le štiri trojke iz 18 poizkusov, pa se je z 20 točkami še najbolj izkazal prav Durant. Houston je pred tekmo sprejel pričakovano odločitev in prekinil sodelovanje s Carmelom Anthonyjem, ki se v dresu Raket nikakor ni znašel. »Poleti smo mislili, da bo to naš adut v boju za naslov, a se ni izšlo. Carmelo je poizkusil vse, da bi se vklopil v ekipo, nič mu ne moremo zameriti, a tako naprej ni več šlo,« je razloge za razhod pojasnil trener Houstona Mike D'Antoni.

Denver se je po izvrstnem začetku sezone znašel v manjši krizi, tokrat pa so vnovič naravnali roke in Atlanto premagali s kar 138:93. Presenetljivo se je izkazal Juancho Hernangomez s 25 točkami, Gary Harris in Paul Millsap sta jih dosegla po 18, pri Atlanti pa je zatajil eden od konkurentov Luke Dončića v boju za naziv novinca leta Trae Young, ki je dosegel le šest točk.

Zelo zanimiv je bil tudi obračun med San Antonio Spurs in Los Angeles Clippers. Obe ekipi se bosta po napovedih do konca borili za mesta v končnici, tako kot proti Golden Statu pa je tudi tokrat napeta končnica v domači dvorani pripadla Clippersom. Junak je bil najboljši strelec lige NBA v zadnjih četrtinah Lou Williams, ki je odločil tekmo z izvrstno trojko 40 sekund pred koncem.

Pri San Antoniu je DeMar DeRozan dosegel 34 točk, spet pa ni bil razpoložen LaMarcus Aldridge, ki je dosegel le deset točk, zadel je skromne tri mete iz igre, a je vknjižil vsaj 16 skokov. Pri domačinih se je Williams ustavil pri 23 točkah, Danilo Gallinari jih je k zmagi pristavil 19.