Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

pogacar Ekipa24.si

Kocine pokonci... Poglejte, komu je Pogačar ...

0 18.10.2018 21:32:23

Krka v Domžalah upravičila vlogo favorita

Košarkarji Krke so v tekmi 2. kroga lige Nova KBM v gosteh premagali Helios Suns s 77:65 (26:11, 41:33, 59:48).

Helios Suns - Krka 65:77 (11:26, 33:41, 48:59)
* ŠD Domžale, gledalcev 350, sodniki: Javor (Ljubljana), Mauer (Postojna), Mlakar (Škofja Loka).
* Helios Suns: Besedić 14 (3:4), Durnik 10 (4:5), Pašaljić 7 (5:6), Močnik 2 (2:4), Klavžar 6 (0:2), Bratec 4 (2:2), Smodiš 3, Gajić 16 (3:6).
* Krka: Lapornik 4 (2:2), Mahkovic 6, Fifolt 8 (0:1), Marinelli 16 (2:2), Cinac 16 (2:2), Osolnik 3 (1:2), Bratož 6 (1:2), Lalić 12 (2:4), Škedelj 6 (2:3).
* Prosti meti: Helios Suns 22:33, Krka 12:18.
* Met za tri točke: Helios Suns 7:21 (Gajić 3, Klavžar 2, Besedič, Smodiš), Krka 7:26 (Cinac 4, Marinelli 2, Bratož).
* Osebne napake: Helios Suns 23, Krka 30.
* Pet osebnih: Durnik (35.), Besedič (38.), Fifolt (40.).

V Domžalah sta se pomerili ekipi, ki sta bili po prvem krogu skupaj na vrhu lestvice, toda Krka je hitro pokazala, da namerava status favorita v tej tekmi tudi uresničiti. Visoka prednost iz prve četrtine je bila dovolj, da je Helios Suns kljub boljšemu nadaljevanju niso mogli več ujeti.

Krka je prvič igrala s svojo zadnjo okrepitvijo, Blažem Mahkovicem, ki je bil v prejšnji sezoni eden nosilcev igre prav pri današnjem tekmecu Novomeščanov. V zadnji sezoni sta imeli ekipi polovično uspešnost, vsaka je dobila po dva medsebojna obračuna.

Novomeščani so brez večjih težav v prvi četrtini prišli do velike prednosti in pri izidu 26:11 se je zdelo, da ne bodo imeli težjega dela. A so se Domžalčani nato pobrali, v drugi četrtini tudi sami imeli nekaj dobrih minut, z delnim izidom 8:0 pa zaostanek spravili na znosnih 33:41 ob polčasu.

V tretji četrtini so prišli še bližje, na le -5 (37:42), a so nato tudi gostje stopili na plin in si spet priigrali razliko, podobno tisti z začetka tekme. Do konca pa nato ni bilo več domačih presenečenj, Domžalčani so ostali približno pri enakem zaostanku in na koncu izgubili za 12 točk.

Pri domačih se je s 16 točkami izkazal Nikola Gajić, 14 pa jih je dodal Jure Besedić. Pri Krki pa sta bila najbolj učinkovita Paolo Marinelli in Dino Cinac s po 16 točkami.

V 3. krogu bo Krka 23. oktobra gostila Ilirijo, Domžalčani pa bodo 27. oktobra gostovali pri Hopsih Polzeli.

Značke: košarka, dp