vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 25.03.2017 20:38:19

Brez kvalifikacij v Katarju, s prvega mesta Vinales

Novinec v ekipi Yamahe Maverick Vinales bo nedeljsko motociklistično dirko v Katarju, uvodno preizkušnjo svetovnega prvenstva 2017, začel s prvega mesta. Kvalifikacije so sicer zaradi močnega dežja odpovedali, so pa upoštevali dosežke s treningov. Z drugega mesta bo startal Italijan Andrea Iannone, s tretjega pa svetovni prvak Marc Marquez.

Motociklistom, zbranim na uvodni postaji nove sezone svetovnega prvenstva v Losailu, je načrte prekrižal dež. Zaradi nenavadnega vremena in močnega naliva so morali najprej spremeniti urnik današnjih kvalifikacij, pozneje pa so jih zaradi varnosti, na nekaterih delih proge je stoječa voda pomenila dodatno nevarnost za motocikliste, odpovedali in za sestavo startnega seznama za nedeljsko dirko uporabili seštevke časov treningov.

Za Vinalesom, ki je že v pripravah na sezono opozarjal nase z dosežki in hitrimi časi, sta se uvrstila Italijan Andrea Iannone (Suzuki) in španski branilec naslova Marc Marquez (Honda). Iz druge vrste bodo začeli novinec v najmočnejšem razredu, svetovni prvak razreda moto2 Francoz Johann Zarco (Yamaha Tech3), Italijan Andrea Dovizioso (Ducati) in Britanec Scott Redding (Ducati Pramac).

Drugi Hondin tovarniški voznik Dani Pedrosa je bil sedmi, za njim sta se uvrstila Nemec Jonas Folger (Yamaha Tech3) in Britanec Cal Crutchlow (Honda LCR), šele deseti pa je bil italijanski veteran Valentino Rossi (Yamaha). Španec Jorge Lorenzo, ki je prepustil sedež v Yamahi Vinalesu, sam pa zdaj vozi za Ducati, bo začel z 12. mesta.

Značke: motociklizem, sp