Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

Master Chef: Jajca usodna za prvega tekmovalca

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

ue
ue
0 27.02.2018 08:27:16

V LA-ju slavijo ANŽETA KOPITARJA! Najprej z izjemnim zadetkom rešil točko, nato s podajo prinesel zmago (video)

Profimedia
Moštvo Los Angeles Kings je davi vpisalo pomembno zmago v boju za končnico hokejske lige NHL.

Kralji so na domačem ledu dvorane Staples Center po podaljšku premagali vodilno ekipo zahodne konference Vegas Golden Knights s 3:2. Slovenski as Anže Kopitar je zadel 11 sekund pred koncem rednega dela za podaljšek ter vpisal podaji.

Vegas je povedel v peti minuti z zadetkom Erika Haula. Na začetku tretje tretjine je bilo že 2:0 za goste iz Las Vegasa, potem ko je bil uspešen Reilly Smith. A so v napeti končnici Kralji poskrbeli za obrat, tudi po zaslugi slovenskega zvezdnika Kopitarja.

Najprej je ob power playu in Kopitarjevi podaji za 1:2 zadel Jeff Carter, nato pa se je med strelce vpisal še Kopitar, ki je v izdihljajih tekme poskrbel za izenačenje in podaljšek (V spodnjem videoposnetku je zadetek Kopitarja pri 6:20). Odločilni zadetek je ob power playu v četrti minuti podaljška zadel Dustin Brown, Kopitar pa je bil s Tylerjem Toffolijem podajalec pri zadetku za zmago.

Los Angeles je s pomembno zmago proti neposrednim tekmecem skočil na osmo mesto v razvrstitvi zahodne konference, ki še zagotavlja nastop v končnici. Kralji imajo 73 točk, enako kot Calgary, a dve zmagi (34) več.

Vegas je s porazom izgubil primat v ligi NHL, saj ga je na vrhu ligaške razpredelnice prehitela vodilna ekipa vzhodne konference Tampa Bay Lightning, ki je po kazenskih strelih s 4:3 doma premagala Toronto Maple Leafs.

Los Angeles v noči na sredo čaka nov obračun z zlatimi vitezi, ko se bosta ekipi na revanši pomerili v Las Vegasu.