NBA: LeBron ujel Larryja Birda (VIDEO)

Košarkarji Clevelanda so se veselili šestnajste zmage v zadnjih 17 dvobojih, s 121:112 so odpravili Jezernike.

15. december 2017 07.16
J. P.
J. P.

Cleveland - Da so košarkarji Clevelanda vpisali že šestnajsto zmago v zadnjih 17 dvobojih v ligi NBA, je bil - kdo pa drug - vnovič najzaslužnejši zvezdnik LeBron James, ki se je razveselil že 59. trojnega dvojčka v karieri. V 39 minutah na parketu je namreč prispeval 25 točk, 12 podaj in 12 skokov, primaknil še po dve ukradeni žogi in blokadi ter si privoščil pet izgubljenih žog, kar je bilo pred 20.562 gledalci v domači dvorani Quicken Loans Arena popolnoma dovolj za zmago s 121:112 nad moštvom Los Angeles Lakers.

Zdaj je LeBron po številu trojnih dvojčkov na večni lestvici izenačen na šestem mestu z Larryjem Birdom. Jezerniki, pri katerih je v prvič v karieri v udarni peterki začel novinec Josh Hart (namesto Kentaviousa Caldwell-Popa, ki je obsedel iz osebnih razlogov), so vodili večji del prvega polčasa, največ za devet točk, a so Konjeniki že pred odhodom na glavni odmor stvari postavili na svoje mesto in v nadaljevanju le še skrbno čuvali rezultat, več kot za enajst točk pa niso ušli. Los Angeles je vknjižil sedemnajsti poraz v sezoni.

V domači vrsti, ki je vpisala 15 trojk (od tega pet Jose Calderon), je več točk kot LeBron vpisal Kevin Love (28), ki je dodal še enajst skokov, medtem ko se je pri poražencih Brandon Ingram ustavil pri 26 točkah, mladi biser Lonzo Ball pa se je veselil dvojnega dvojčka za 13 točk in 11 asistenc, do trojnega sta mu zmanjkala zgolj dva skoka. Na tribunah sta bila tudi njegova mlajša brata, 19-letni LiAngelo in 16-letni LaMelo, ki bosta karieri nadaljevala v Litvi v majici istega moštva - Prienai Vytautas.