NBA: Dragić drugič v sezoni igralec tedna na vzhodu (VIDEO)

Zlati slovenski košarkar je tudi sinoči prispeval 22 točk, njegov Miami pa je moral prvič po sedmih zmagah na hrbet.

16. januar 2018 05.14
Posodobljeno
BASKETBALL-NBA-CHI-MIA/
J. P.
J. P.

Chicago - Vsake pravljice je enkrat konec! Tudi košarkarji Miamija so morali prvič v novem koledarskem letu, po kar sedmih zaporednih zmagah v ligi NBA, vendarle spet na kolena. Na gostovanju pred kar 20.546 gledalci v dvorani United Center so namreč sinoči premoč priznali Bikom iz Chicaga, ki so bili boljši s 119:111.

Drugače niti ni moglo biti, saj niso gostje - z izjemo sredine druge četrtine - v celotnem dvoboju niti enkrat vodili. Ko pa je domača vrsta z delnim izidom 9:0 na glavni odmor odnesla sedem točk naskoka, je že nakazala končni razplet. Odločilen je bil tretji del, v katerem je njena prednost po še dvanajstih zaporednih točkah poskočila že na +19 (77:58).

Košarkarji Chicaga, pri katerih je s 25 točkami, od tega kar sedmimi trojkami, izstopal Justin Holiday, so se tako dokopali do tretje zaporedne zmage in so zdaj pri 17. v sezoni, a še vedno daleč od mest, ki vodijo v končnico. Svojevrsten rekord se je posrečil mlademu Fincu Lauriju Markkanenu, ki je svojo stoto trojko v ligi NBA zadel hitreje kot kdor koli drug pred njim - v že 41. dvoboju. Stephen Curry je, denimo, potreboval 58 tekem.

Dragić le eno podajo do dvojnega dvojčka

Vročica je imela priložnost, da bi ujela podprvake iz Clevelanda, ki so šli v derbiju z branilcem šampionskih prstanov Golden Statom že četrtič zapovrstjo na hrbet. Vendar pa še naprej, z zmago manj, drži četrto mesto, priložnost za vrnitev v zmagovalne tirnice pa bo imela že v noči na četrtek na gostovanju pri Milwaukeeju, od katerega je bila prepričljivo boljša že predvčerajšnjim.

Kljub porazu pa se je vnovič izkazal zlati Ljubljančan Goran Dragić, ki je bil - še enkrat več - najboljši strelec svoje ekipe, za edino črno piko je poskrbel njegov met z razdalje, saj ni iz šestih poskusov zadel nobene trojke. Sicer se je v kar 38 minutah na parketu ustavil pri 22 točkah (prosti meti 8:9, za dve 7:11), do dvojnega dvojčka mu je zmanjkala le ena asistenca (9).

V svojo statistiko je vpisal še pet skokov in dve izgubljeni žogi. Že pred obračunom pa se je razveselil novice, da so ga izbrali za najboljšega igralca tedna v vzhodni konferenci. To se je zgodilo četrtič v njegovi karieri in drugič v sezoni, postal je šele četrti košarkar na vzhodu z več tovrstnimi lovorikami v sezoni in prvi Miamijev doslej po LeBronu Jamesu (2013/14).

IZIDI IGE NBA

Chicago Bulls : Miami Heat 119:111 (Goran Dragić 22 točk, 9 podaj, 5 skokov in 2 izgubljeni žogi v 38 minutah)

Detroit Pistons : Charlotte Hornets 107:118
Philadelphia 76ers : Toronto Raptors 117:111
Washington Wizards : Milwaukee Bucks 95:104
Atlanta Hawks : San Antonio Spurs 102:99
Brooklyn Nets : New York Knicks 104:119
Memphis Grizzlies : Los Angeles Lakers 123:114
Cleveland Cavaliers : Golden State Warriors 108:118
Oklahoma City Thunder : Sacramento Kings 95:88