22.42

6 let, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,08

5

špansko prvenstvo Rene Krhin Jan Oblak Jan Oblak Atletico Madrid Barcelona Real Madrid Granada el clasico Lionel Messi Lionel Messi

Ponedeljek, 24. 4. 2017, 22.42

Špansko prvenstvo, 33. krog

Messi v zadnjih sekundah utišal Santiago Bernabeu

5

Messi | Foto Reuters

Barcelona je v 33. krogu španskega prvenstva v gosteh šokirala Real (3:2). Zvezdnik Barcelone Lionel Messi je razburljivi el clasico v prid Kataloncem odločil le nekaj sekund pred koncem srečanja. Barcelona je po točkah ujela Real, ki je odigral tekmo manj. Nogometaši Atletica so z zmago pri Espanyolu in novo odlično predstavo Jana Oblaka zadržali tretje mesto.

Derbi vseh derbijev je ponudil prvovrstno poslastico za ljubitelje nogometa, ki so spremljali dramatično tekmo, polno zadetkov, preobratov, zapravljenih priložnosti in vrhunskih posredovanj obeh vratarjev. Na koncu so tri točke odšle v Barcelono, ki je v izdihljajih sodnikovega podaljška prek dvakratnega strelca Lionela Messija poskrbela za zlata vredno zmago, s katero je zapretila Realu v boju za državni naslov.

Dišalo po nedovoljenem položaju, nato je sledil slalom Messija

Bele baletnike je vodstvo popeljal Casemiro, ki mu je sodnik pred koncem prvega dela spregledal drugi rumeni karton. | Foto: Reuters Bele baletnike je vodstvo popeljal Casemiro, ki mu je sodnik pred koncem prvega dela spregledal drugi rumeni karton. Foto: Reuters Kaj se je dogajalo na razprodanem štadionu Santiago Bernabeu, ki je bil poln do zadnjega kotička in sprejel več kot 81 tisoč gledalcev? Dvoboj je potekal v izjemnem ritmu, v katerem sta si obe ekipi ustvarjali zrele priložnosti kot po tekočem traku.

V 20. minuti, ko je bil rezultat še 0:0, je Messi za kratek čas zapustil zelenico. Prejel je močan udarec s komolcem v glavo. Udaril ga je južnoameriški sosed, branilec Reala Marcelo, a okrvavljenega Argentinca to ni zmedlo, saj je v nadaljevanju srečanja obrambi gostiteljev povzročal velike težave.

Prvi je povedel Real. V 29. minuti je za veselje med domačimi navijači poskrbel Casemiro. Brazilec je zlahka premagal Marca-Andreja ter Stegna, potem ko se je žoga odbila do njega od vratnice, ki jo je pred tem nastreljal Sergio Ramos. Zadetek je padel v akciji po predložku, po katerem je dišalo po nedovoljenem položaju, a je glavni sodnik pokazal na sredino. Pri tem rezultatu ni ostalo prav dolgo, saj je Messi le pet minut zatem z izjemnim preigravanjem med branilci Reala zrežiral izenačenje in postavil izid prvega polčasa. Pred koncem prvega dela se je poškodoval Gareth Bale. Zamenjal ga je Marco Asensio.

Oddanih 918 glasov

Gostje iz Katalonije so v izdihljajih prvega polčasa zahtevali izključitev Casemira. Brazilec, ki je pred tem že prejel rumeni karton, je s prekrškom prekinil napad, v katerem se je Messiju ponujala pot do zelo nevarnega protinapada, a je piščalka sodnika ostala nema. Argentinec je ob koncu prvega polčasa zgrešil prazno mrežo Reala.

Evrogol Rakitića in izenačenje rezervista Jamesa

Ivan Rakitić je poskrbel za preobrat, ki pa je trajal le 13 minut. | Foto: Reuters Ivan Rakitić je poskrbel za preobrat, ki pa je trajal le 13 minut. Foto: Reuters V drugi polčas so bolje vstopili gostitelji. Priložnosti so deževale v kazenskem prostoru Barcelone, nato pa se je nevarnost preselila tudi pred vrata belih baletnikov. Vratarja Keylor Navas in ter Stegen sta ima ogromno dela. Navduševala sta s posredovanji, ki so parala živce strelcem, Cristiano Ronaldo pa ni bil pri strelu in zapravljal priložnosti, ki jih ponavadi ne.

Rezultat se ni spreminjal do 73. minute, ko je za popoln preobrat in vodstvo Barcelone z natančnim diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora poskrbel hrvaški reprezentant Ivan Rakitić. Real se je znašel v težavah, ki jih je poglobila še izključitev kapetana Ramosa. Španski reprezentant je v 78. minuti z obema nogama štartal na Messija ter si prislužil neposredni rdeči karton in predčasno pot pod prho. Kaj kmalu bi lahko prednost gostov na 3:1 povišal Gerard Pique, a je Navas mojstrsko ubranil njegov strel.

James Rodriguez je v obdobju, ko je Real že igral z igralcem manj, izenačil na 2:2 in spravil na noge Santiago Bernabeu. | Foto: Reuters James Rodriguez je v obdobju, ko je Real že igral z igralcem manj, izenačil na 2:2 in spravil na noge Santiago Bernabeu. Foto: Reuters

A kdor ne da, dobi. Nepisano nogometno pravilo je prišlo do izraza štiri minute pred koncem rednega dela. Takrat je Real vrnil v igro James Rodriguez. Kolumbijec, ki v tej sezoni ne more biti zadovoljen z minutažo pri svetovnih klubskih prvakih, je zadel po lepi podaji Marcela.

Zadnjo besedo je imel Messi

Ko je že kazalo, da si bosta velika rivala razdelila točko, je osem sekund pred koncem izjemnega srečanja udaril Messi. Z natančnim strelom z roba kazenskega prostora je postavil piko na i izjemnemu protinapadu, ki ga je začel Sergi Roberto.

Veselje navijačev Barcelone, ki so spremljali prenos tekme na Camp Nouu:

Nogometaše Reala je preigraval v slogu alpskih smučarjev, ob koncu akcije pa je žoga prišla do Argentinca, ki je zavil Madrid v črno in poskrbel za dragoceno zmago Barcelone. Ronaldo in njegovi soigralci niso skrivali razočaranja, Katalonci pa so se ob tekmi več točkovno izenačili s polfinalisti lige prvakov.

Messi je s 23 zadetki daleč najboljši strelec v zgodovini el clasicov. Ronaldo ostaja pri 16 zadetkih. | Foto: Reuters Messi je s 23 zadetki daleč najboljši strelec v zgodovini el clasicov. Ronaldo ostaja pri 16 zadetkih. Foto: Reuters

Slovenski reprezentant Rene Krhin in Granada sta v petek spet ostala praznih rok, dan pozneje pa je Jan Oblak z Atleticom zmagal na gostovanju pri Espanyolu.