Sodil je NAJBOLJŠI, a spet RAZJEZIL akterje obeh ekip: NAPAKI, ki sta vplivali na potek in RAZPLET derbija! (video)

Drago Wernig - TAKA
Po derbiju je bilo mogoče slišati precej pripomb na delo Damirja Skomine in njegovih sodelavcev, predvsem so se jezili Mariborčani, toda marsikdo je prepričan, da so bili veliko bolj oškodovani Ljubljančani.

Zanimivo je, da so bili vijoličasti tisti, ki so imeli veliko za povedati čez delo Damirja Skomine in njegovih pomočnikov. Ampak na drugi strani imajo še več razlogov za nezadovoljstvo nad sojenjem nogometaši Olimpije.

Že v dvanajsti minuti smo videli prvo sporno situacijo, gre za akcijo, po kateri je Luka Zahović poskrbel za izenačenje na 1:1. Pri Olimpiji so prepričani, da je bil mariborski napadalec pred zadetkom v nedovoljenem položaju. Svoje mnenje o tem pa si lahko ustvarite po ogledu posnetka, ki ne pušča prav veliko dvomov ...

Iz drugega polčasa pa je treba izpostaviti dogodek v domačem kazenskem prostoru, v katerem je bil v glavni vlogi Marko Šuler. Olimpija je napadala, Šuler pa je v eni akciji podrl in 'onesposobil' dva gostujoča nogometaša. Še posebej sporno je bilo njegovo prvo posredovanje, ko je z rokami ostavil Stefana Savića. Damir Skomina je sicer samo odmahnil z roko, toda mnogi so prepričani, da bi moral dosoditi najstrožjo kazen zaradi vlečenja. Če bi jo, mu najbrž nihče ne bi mogel ničesar zameriti ...