Golden State Warriors Boston Celtics Miami Heat Goran Dragić Goran Dragić Liga NBA Kyrie Irving

Četrtek, 23. 11. 2017, 7.25

Liga NBA, 22. november

Fantastični Dragić ustavil najbolj vročo ekipo NBA!

Goran Dragić | Foto Getty Images

V pestrem večeru v ligi NBA - odigrano je bilo kar 14 dvobojev - je blestel Goran Dragić. Z Miamijem je na domačem parketu premagal vroče košarkarje Bostona in jim preprečil, da bi niz zaporednih zmag povišali na 17 tekem. Ljubljančan je bil s 27 točkami najboljši strelec srečanja. "Verjetno so bili zadnji trije treningi najtežji v moji karieri. To se je odražalo na tekmi. In na takšen način moramo delati vsak dan," je po zmagi povedal Gogi in dal vedeti, da je bil ta ukrep nujen, da so se pobrali po visokem porazu z Indiano.

Košarkarjem Miamija je uspel veliki met! Postali so prva ekipa, ki je premagala Boston Celtics po 18. oktobru. Kelti so v dobrem mesecu nanizali kar 16 zmag, nato pa prekinili niz na Floridi, kjer so morali priznati premoč Vročici (104:98).

Vrhunci dvoboja v Miamiju:

Najboljši strelec dvoboja je bil Goran Dragić. Kapetan zlate slovenske reprezentance, ki je letos osvojila naslov evropskega prvaka, je dosegel 27 točk in zasenčil prvega asa vročega Bostona Kyrieja Irvinga. Nekdanji zvezdnik Clevelanda se je ustavil pri 23 točkah.

Boston je v zadnji četrtini skoraj ujel gostitelje. Zaostajal je že za 18 točk, nato pa z delnim rezultatom 13:0 dobre tri minute pred koncem znižal na 90:91. Pri Miamiju se je takrat prebudil Dion Waiters in dosegel šest točk (skupno 26). Kelti, ki so v sezono vstopili z dvema porazoma, nato pa zmagali na kar 16 srečanjih, so se znašli na kolenih.

Boston je s tem končal četrti najdaljši zmagovalni niz v klubski zgodovini. Najdaljšega je imel v sezoni 2009/10 (19 zmag). To je bil 22. najdaljši niz vseh časov v ligi NBA.

Nujen ukrep, da so se tako odzvali

"Videli ste, česar smo zmožni," je dejal Dragić, ki je bil s 27 točkami najboljši strelec svojega moštva. Najbolj vroč je bil v prvem delu, v katerem se je zaustavil pri 20 točkah. "Včasih je noro, ko vidiš, kakšne tekme lahko igramo. Enkrat zelo dobro, drugič zelo slabo. S predstavo proti Bostonu smo zadovoljni," je imel Gogi tokrat razlog za zadovoljstvo.

Goran Dragić in Kyrie Irving sta skupaj dosegla okroglih 50 točk, več razlogov za zadovoljstvo pa je imel Ljubljančan. | Foto: Reuters Goran Dragić in Kyrie Irving sta skupaj dosegla okroglih 50 točk, več razlogov za zadovoljstvo pa je imel Ljubljančan. Foto: Reuters Ključno za preobrat Miamija, potem ko je na prejšnji domači tekmi visoko s 25 točkami razlike izgubil proti Indiani, je bilo, da so se pogledali v ogledalo in v zadnjih dneh naredili poteben preskok.

"Zadnji trije dnevi so bil za nas zelo naporni. Trdo smo delali. Verjetno so bili najtežji trije treningi v moji karieri. To se je odražalo na tekmi. In na takšen način moramo delati vsak dan. Upam, da bomo tako prišli do več zmag," razmišlja Dragić.

Miami Heat : Boston Celtics 104:98
Dragić 27 (met za tri 2/4, met za dve 6/13, prosti meti 9/10), 5 sk., 4 asist., 1 ukr. žoga, 3 izg. žoge v 31 minutah, Waiters 26, T. Johnson 16, Whiteside 8, 10 sk.; Irving 23, Tatum 18

Charlotte Hornets : Washington Wizards 129:124*
Howard 26, 13 sk., Walker in Lamb 24; Wall 31, Beal 22, Morris 14, 8 sk.

Cleveland Cavaliers : Brooklyn Nets 119:109
James 33 (met iz igre 11/17), 6 sk., 5 asist., Love (10 sk.) in Wade 18; Hollis-Jefferson 20, Harris 18, Crabbe 15

Philadelphia 76ers : Portland Trail Blazers 101:81
Embiid 28, 12 sk., Simmons 16, 8 sk., 9 asist.; Lillard 30, Nurkić 14, 11 sk.

Atlanta Hawks : Los Angeles Clippers 103:116
Belinelli 20, Schroder 19, Dedmon 17, Collins (10 sk.) in Bazemore 14; Griffin 26, 10 sk., 10 asist., Johnson 24, Williams 20, 8 asist., Rivers 18, Jordan 14, 16 sk.

New York Knicks : Toronto Raptors 108:100
Hardaway Jr. 38 (met iz igre 13/27), 7 asist., Porzingis 22, 12 sk., Lee 15; Lowry 25, 10 sk., DeRozan 18

Houston Rockets : Denver Nuggets 125:95