Sobota, 1. 10. 2016, 21.46

Alpska liga, med 27. septembrom in 2. oktobrom

Jeseničani kljub strelski podrejenosti na kolena spravili novega tekmeca

HDD Jesenice | Foto HDD Jesenice, Drago Cvetanovič

Hokejisti Jesenic so vknjižili še drugo zmago ta teden. Potem ko so v sredo s 5:1 odpravili Neumarkt, so na gostovanju pri Sterzing Vipitenu slavili s 5:2. Po petih tekmah in stoodstotnem izkupičku ostajajo na prvem mestu Alpske lige. Celjani in Triglavani v državnem prvenstvu še neporaženi.

Moštvo z Gorenjske je v soboto v gosteh pričakal najslabši klub Alpske lige Vipiteno Sterzing, ki po petih tekmah še nima točke. Jeseničani so tudi na drugem italijanskem gostovanju ta teden upravičili vlogo favoritov. Žan Jezovšek je v šesti minuti priskrbel vodstvo z 1:0, Luka Kalan pa dve minuti zatem zvišal na +2.

Jeseniški vratar Žan Us je imel precej dela. Opravil ga je dobro, zaustavil je kar 39 strelov domačinov. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Jeseniški vratar Žan Us je imel precej dela. Opravil ga je dobro, zaustavil je kar 39 strelov domačinov. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Čeprav sta hitra zadetka napovedovala suvereno in visoko zmago, so se gostitelji pred prvim odmorom približali na zgolj zadetek. A sledil je učinkovit začetek druge tretjine železarjev, Marjan Manfreda in Jezovšek sta do 23. minute zvišala na 4:1.

Italijani so uspeli znižati na 2:4 in imeli v zadnjem delu, ko so si Jeseničani privoščili štiri izključitve, priložnost, da se še približajo, a jim kljub silovitemu pritisku to ni uspelo. So pa še enkrat mrežo zatresli gostje, in sicer je kapetan Jesenic Miha Brus končnih 2:5 postavil z igralcem manj.

Ob peti zaporedni zmagi se je med vratnicama izkazal Žan Us, ki je imel precej več dela od italijanskega kolega (razmerje strelov 41:21). Zaustavil je 39 strelov.

Jeseničani s 15 točkami na petih tekmah in gol razliko +20 ostajajo na prvem mestu.

Med tednom je padel Neumarkt

Železarji so se že sredi tedna v Italijo odpravili z okrepljeno branilsko vrsto, v ekipo sta se po poškodbah namreč vrnila Nejc Berlisk in Aleš Jeklič in pri Neumarktu, leta 2014 zmagovalcu lige INL, nakazali, da spadajo v zgornji del lestvice. Do zmage so prišli predvsem po zaslugi učinkovite druge tretjine, v kateri so zadeli štirikrat in se na drugi odmor odpravili z vodstvom 5:0. Čeprav so na koncu zanesljivo slavili, niso bili zadovoljni z zadnjim delom igre, v katerem so si privoščili preveč izključitev.

Alpska liga, med 27. septembrom in 1. oktobrom

Sobota, 1. oktober

Sterzing : Vipiteno 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Messner 10., Baur 39.; Jezovšek 6., 23., Kalan 9., Manfreda 22., brus 58. (SH1)

Sreda, 28. september:
Neumarkt : HDD Sij Acroni Jesenice 1:5 (0:1, 0:5, 1:0)
Lundstrom 53. (PP2); DiCasmirro 15., Jeklič 24., Jezovšek 26. (PP1), Manfreda 37., Sotlar 39.

Državno prvenstvo

V sklopu državnega prvenstva sta se v sredo pomerila lanska polfinalista Slavija in Celje. V Zalogu so s 5:3 slavili hokejisti iz knežjega mesta, ki so na vrhu lestvice. S prvencem 18-letnega branilca Roka Kisovca so sicer povedli Založani, ki pa so na koncu priznali premoč Celjanom. Za zmagovalce je trikrat zadel povratnik Rok Leber, po dvakrat (za končnih 5:3 v prazen gol) pa Aljaž Ogrizek

Celjani so v soboto palice na domačem ledu prekrižali še z drugo selekcijo Medveščaka in ga strli v zadnji tretjini, v kateri so njegovo mrežo zatresli štirikrat. V soboto so bili na delu tudi člani Triglava in Slavije, Gorenjci so dobili tudi drugo tekmo, Založani pa ostajajo brez zmage.

Blejci so v nedeljo odigrali prvo tekmo državnega prvenstva in moštvo z Zagreba odpravili z 9:3, štiri gole je k zmagi prispeval Tadej Burazin.

HK Playboy Slavija : HK ECE Celje 3:5 (1:0, 1:3, 1:2)
Kisovec 11., Č. Snoj 34. (KS), Gorše 44.; Leber 25., 33. (PP1), 59., Ogrizek 28., 60. (EN)