ROKOMET

Bolje biti utrujen kot pa lenariti

Rokometašice Krima do prvih točk v ligi prvakinj. Proti Thüringerju odločil zasuk v drugem polčasu.
Fotografija: Tjaša Stanko je nemškim prvakinjam zabila šest golov. FOTO: Tomi Lombar
Odpri galerijo
Tjaša Stanko je nemškim prvakinjam zabila šest golov. FOTO: Tomi Lombar

LJUBLJANA – Rokometašice Krima Mercatorja so v drugem krogu letošnje lige prvakinj, igrajo v skupini C, vknjižile prvo zmago. Kot gostiteljice so na Kodeljevem ugnale nemški Thüringer s 27:20 (10:12), v tekmi, v kateri so varovanke trenerja Uroša Bregarja do uspeha prišle po mnogo boljši igri v drugem polčasu, pa so bile najboljše strelke Tamara Mavsar (7) in Tjaša Stanko (6) na Krimovi strani ter pri nemških prvakinjah Čehinja Iveta Luzumova s šestimi goli. Gostiteljice so povsem nezbrano odprle dvoboj, Thüringer je povedel s 4:0, v igri Ljubljančank pa je mrgolelo napak in slabih strelov v napadu, izkazala se je tudi vratarka gostij Jana Krause, ter lukenj v obrambni postavitvi. V drugem polčasu je bilo po igri vse videti mnogo bolje, na vratih se je razigrala tudi kapetanka Miša Marinček Ribežl, ko pa so krimovke sedem minut pred koncem vodile že s 24:18, je bilo razvidno, da bosta točki ostali v Ljubljani.

Obramba res šteje

V domačem taboru je bilo po obračunu seveda čutiti olajšanje. »Za nami je bil resnično težak teden, v katerem smo ogromno trenirali in delali za tokratno tekmo. Po vsem delu smo bili po vsej verjetnosti kar malce utrujeni, a moj moto je, da je veliko bolje biti utrujen in delati dobro kot pa lenariti in čakati, da bodo žoge same padle v gol. S tekmo smo lahko res zadovoljni, v obrambi smo naredili ogromno, v drugem polčasu prejeli le osem zadetkov, in to je tisto, kar res šteje. Kapo dol za ta rezultat,« je po zadnji pomembni zmagi odleglo trenerju Krima Mercatorja Urošu Bregarju. »Zmaga, ki smo jo dosegle, je plod velikanskega garanja in dela. Če pogledamo le rezultat, vidimo, da je za nami trda tekma. Prvi polčas smo začele v krču, ustvarile smo si nekakšen pritisk, saj smo vedele, da igramo doma. Vemo, da lahko ta tekma na koncu odloča o marsičem, zato sem ponosna in srečna, da smo v drugem polčasu prikazale takšno igro, kakršno smo gradile že ves teden. Da smo zamisli s treninga prenesle tudi na tekmo, mi ogromno pomeni,« je dodala Miša Marinček Ribežl. Najboljša strelka srečanja Tamara Mavsar pa je menila: »Pri zaostanku z 0:4 je bilo razvidno, da smo živčne. Ves teden smo trdo delale, opravile številne videoanalize in se na treningih pripravile na tako rekoč vse možnosti. Na koncu se je vse poplačalo, zmaga je povsem zaslužena.« Krimovke bodo naslednjo tekmo v ligi prvakinj odigrale v soboto, gostovale bodo namreč v Koprivnici pri Podravki Vegeti.