EVROPSKO PRVENSTVO 2018, drugi del, 2. tekmovalni dan

Poraz proti favoriziranim Dancem odpihnil upanje po polfinalu

8

Slovenija Danska rokomet | Foto Mario Horvat/Sportida

Slovenski rokometaši so na prvi tekmi drugega dela EP na Hrvaškem v Varaždinu izgubili proti favorizirani Danski (28:31). Slovenci ostajajo pri eni točki in imajo za preboj na prvi dve mesti v skupini II, ki vodita v polfinale, le še teoretične možnosti.

Prvi polčas je postregel z zelo izenačeno igro, kjer si nobena ekipa ni priigrala več kot dva zadetka prednosti. Toliko znaša tudi prednost Danske ob polčasu (16:14).

Pri Slovencih, ki so po zadetku Matica Suholežnika celo povedli z 12:11, je bil najboljši Miha Zarabec (5), pri Dancih pa je sedem zadetkov dosegel Lasse Svan. Izkazal se je tudi slovenski vratar Matevž Skok, ki je v prvih 30 minutah zbral pet obramb.

Danci so tudi v drugem delu držali prednost dveh zadetkov, dlje pa jih hrabri in borbeni Slovenci dolgo niso pustili. Vse do 45. minute, ko so Skandinavci povedli s 24:21 in 26:23.

Blaž Janc je z dvema hitrima zadetkoma Slovenijo še priključil le na zadetek razlike (25:26), potem pa so Danci s tremi zaporednimi zadetki povedli za štiri (29:25) in odločili zmagovalca (podrobnejši potek tekme).

V slovenski reprezentanci je bil najbolj učinkovit Miha Zarabec s šestimi, Blaž Janc je prispeval pet golov. Pri Dancih sta blestela oba krilna igralca. Lasse Sven se je ustavil številki 11, Casper Mortensen pa je dosegel šest zadetkov.

.
Fotogalerija
1 / 37

Čehi dolgo grozili, nato pa padli v luknjo

V prvi tekmi dneva je branilka naslova Nemčija ob koncu tekme strla Češka, ki je največje presenečenje tega prvenstva. Čehi, ki so v prvem delu strli tako Dance kot Madžare, so dolgo vodili, v 47. minuti je bilo še 18:16, nato pa močno padli in do konca srečanja dosegli le še en zadetek. Pri Nemcih je z osmimi zadetki blestel Steffan Fath.