Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Evroliga, 7. krog

Derbi po podaljšku Olympiacosu, Nikolićevi po črnem uvodu ugnali Barcelono

1

Luka Dončić | Foto Sportida

Košarkarji Olympiacosa so v derbiju 7. kroga evrolige po podaljšku premagali Fenerbahče, CSKA pa je prvo mesto potrdil z zanesljivo zmago nad Crveno zvezdo. Brose Bamberg Alekseja Nikolića je na kolena spravil Barcelono. Že v torek je Luka Dončić z Realom doživel visok poraz proti Baskonii, Edo Murić pa je z Anadolu Efesom slavil pri Maccabi Tel-Avivu.

Brose Bamberg je po prvi četrtini zaostajal že za 26 točk, saj je Kataloncem dopustil kar 38 točk, nato pa priredil preobrat in slavil. Aleksej Nikolić je ob zmagi nad Barcelono igral 13 minut in pol, vknjižil pet točk ter dodal dve podaji in skok. Zmagali so še vodilni CSKA, ki se je znesel nad Crveno zvezdo, Olympiacos, ki je pri Fenerbahčeju slavil po podaljšku, in Armani Olimpia Milano Zorana Dragića (ni ga bilo v ekipi), ki je po dveh podaljških strla Valencio.

Hud poraz Reala

Košarkarji Real Madrida so že v torek visoko izgubili pri Baskonii iz Vitorie. Najhujšega poraza kraljevega kluba v tem tekmovanju ni mogel preprečiti niti odlični 18-letni Luka Dončić, ki je dosegel 18 točk. Anadolu Efes Eda Murića je po zmagi v Barceloni osvojil še Tel Aviv. To je bil za Real še četrti poraz na zadnjih petih tekmah v vseh tekmovanjih in tretji zaporedni v evroligi. Po porazih proti Himkiju in Maccabiju ga je v Vitorii s 30 točkami razlike ponižala še Baskonia.

Pri Madridčanih si pozitivno oceno zaslužita le dva košakarja, in sicer Luka Dončić, ki je na koncu dosegel 18 točk, in debitant v evroligi Walter Tavares, ki je prispeval deset točk. Preostali so povsem odpovedali in najhujši Realov poraz v najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju je bil neizbežen.

Real bo imel priložnost, da se odkupi svojim navijačem že v četrtek, ko bo doma pričakal Unicajo iz Malage.

Učinek Luke Dončića po četrtinah:

Po 1. četrtini - 7 točk (met za dve: 1/1, za tri: 1/4, prosti meti: 2/2, 1 skok, statistični indeks: 6; igral: 5:11

Po 2. četrtini - 14 točk (met za dve: 2/2, za tri: 2/6, prosti meti: 4/4, 2 skoka, 4 podaje, statistični indeks: 18; igral: 15:11

Po 3. četrtini - 18 točk (met za dve: 3/3, za tri: 2/7, prosti meti: 6/6, 2 skoka, 4 podaje, 1 izg. žoga, statistični indeks: 20; igral: 21:58

Po 4. četrtini 18 točk (met za dve: 3/4, za tri: 2/7, prosti meti: 6/6, 2 skoka, 4 podaje, 1 izg. žoga, statistični indeks: 19; igral: 22:39

Drugi veliki sklap za Murića

Anadolu Efes je po petih zaporednih porazih zdaj prišel še do druge velike zmage. Po zmagi pri Barceloni je navdušil tudi v Tel Avivu in ponižal domači Maccabi. V vrstah Turkov je blestel Američan Errick McCollum, ki je dosegel 31 točk, slovenski predstavnik pri Efesu, Edo Murić, pa dve.

Torek
Maccabi Tel-Aviv : Anadolu Efes 72:92 (61:67, 35:47, 19:19)
Jackson 20, Bolden 12; McCollum 31, Štimac 15, Murić 2 (met za dve: 1/5), 1 sk., 1 pod., 1 uk. ž., 1 izg. ž. v 13:27

Panathinaikos : Himki 93:65 (72:49, 46:27, 26:16)
Denmon 24, Gist 12, Calathes 11; Shed 17, Zubkov in Anderson 9

Baskonia : Real Madrid 105:75 (88:63, 64:44, 36:17)
Beaubois 15, Huertas 13, Granger 12; Dončić 18, 2 sk., 4 pod. v 22:39, Tavares 10, Fernandez 9, Randolph 4, 2 sk., 4 pod. v 11:45

Unicaja Malaga : Žalgiris  83:85* (72:72, 48:59, 34:41, 17:21)

Brose Bamberg : Barcelona 84:81
Wright 16, Hickman 14, Nikolić 5, 2 pod., skok v 13:31; Sanders 17, Moerman, Hanga oba po 14

Valencia : Armani Olimpia Milano 98:103**