Francozi tudi s pomočjo VAR do prve zmage

Francija je premagala Avstralijo z 2 : 1.
Fotografija: Francozi so po hudih mukah le zmagali. FOTO: Reuters
Odpri galerijo
Francozi so po hudih mukah le zmagali. FOTO: Reuters

KAZAN – Francozi so na uvodni tekmi prišli do pričakovane zmage proti Avstraliji. Pri obeh francoskih zadetkih pa je vmes posegla tehnologija, prvi prvem so sodniki prvič v zgodovini SP uporabili VAR, pri drugem pa tehnologijo golove črte.

Francozi so povedli v 58. minuti. Joshua Risdon je na robu kazenskega prostora podrl Antoina Griezmanna. Ker je bila situacija nejasna, so prvič na prvenstvu uporabili videopomoč (VAR – video assistant referee). Sledila je enajstmetrovka, ki jo je zanesljivo izvedel prav Griezmann. Le štiri minute pozneje so imeli na voljo najstrožjo kazen tudi Avstralci, saj je Samuel Umtiti v kazenskem prostoru igral z roko. Z bele točke je bil uspešen Mile Jedinak.

Zmagoviti zadetek za Francijo je dosegel Didier Pogba, ko je z roba kazenskega prostora žogo poslal v prečko, od koder se je odbila čez golovo črto za končnih 2 : 1.