STA
STA
0 16.02.2017 20:59:58

Krka zadnja polfinalistka zaključnega turnirja

Košarkarji Krke so na povratni tekmi četrtfinala pokala Spar premagali Sixt Primorsko z 68:63 (21:14, 36:29, 53:43) in se uvrstili na zaključni turnir v Domžale. Prvo tekmo so dobili z 59:58.

Novomeški košarkarji so zadnji polfinalisti zaključnega turnirja, ki bo v soboto in nedeljo v Domžalah. Tam se bodo merili s Hopsi, drugi polfinalni par pa sestavljata Zlatorog in Union Olimpija. Krka je bila tokrat praktično celo tekmo v vodstvu, malce bolj vroče je postalo le v zadnjih minutah, a je domačim uspelo obdržati nekaj točk prej zagotovljene prednosti.

Novomeščani so bili tisti, ki so imeli v prvem polčasu pobudo, saj z izjemo uvodnih trenutkov niso zaostajali. V 18. minuti so prvič povedli za devet točk, v drugi polčas pa so nesli dve točki manj prednosti. Dolenjci so nov korak k zmagi naredili sredi tretje četrtine, ko so prvič pobegnili za dvomestno število točk, po treh zaporednih točkah Erjona Kastratija so pet minut pred koncem tega dela igre vodili s 47:35.

Zadnjih deset minut so Primorci začeli z desetimi točkami minusa, kar jim je dajalo še upanje na preobrat. Delni izid 8:0 na začetku zadnje četrtine je tehtnico sicer že močno nagnil na stran domačinov (61:43), toda gostov to še ni odgnalo, saj so vrnili z enako mero in se slabih šest minut pred koncem približali na ulovljivih 61:53.

Toda Novomeščani so nato strnili vrste, znova pobegnili na varno razdaljo, toda ob koncu le poskrbeli za malce bolj vroč zaključek, ko so gostom dopustili dve trojki, po katerih je bila razlika minuto in deset sekund pred koncem le še pet točk (66:61). Dobre pol minute pred zadnjo sireno je bila razlika le še štiri točke (67:63), a je Kastrati zatem zadel prosti met, nato pa dobil še skok v obrambi in tekma je bila odločena. Pri domačih je bil s 15 točkami in osmimi skoki najboljši Kastrati, pri gostih pa je Duda Sanadze dosegel 18 točk, Nikola Gajić pa je sedmim točkam dodal 14 skokov.

Krka - Sixt Primorska 68:63 (21:14, 36:29, 53:43)

Novo mesto - Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 400, sodniki: Boltauzer (Maribor), Španič (Postojna) in Smrekar (Nova Gorica).
Krka: Curry 11 (1:1), Kastrati 15 (9:11), Burić 2 (0:2), Luković 5, Rojc 2, Jukić 4, Dimec 8 (4:5), Čebular 11 (7:7), Ritlop 10.

Sixt Primorska: Radulović 14 (2:4), Zupan 8, Čapin 6 (1:1), Gajić 7 (2:4), Sanadze 18, Zadnik 2, Kosi 6 (0:2), Morina 2.

Prosti meti: Krka 21:26, Sixt Primorska 5:11.

Met za tri točke: Krka 3:22 (Ritlop 2, Luković), Sixt Primorska 4:24 (Sanadze 2, Čapin, Gajić).

Osebne napake: Krka 15, Sixt Primorska 26.

Pet osebnih: Sanadze (40.).

Značke: krka, pokal-spar