Ricciardo v Monte Carlu s prvega mesta

Objavljeno 28. maj 2016 19.48 | Posodobljeno 28. maj 2016 19.48 | Piše: STA, M. U.

Za Avstralcem, ki je prvič v karieri dosegel »pole position«, je bil Nico Rosberg.

Daniel Ricciardo (Red Bull).

MONTE CARLO – Daniel Ricciardo (Red Bull) bo nedeljsko dirko formule 1 v Monaku začel s prvega mesta. V današnjih kvalifikacijah je bil za Avstralcem, ki je prvič v karieri dosegel pole position, drugi Mercedesov voznik Nico Rosberg, vodilni v skupnem seštevku SP, tretji pa Rosbergov moštveni sotekmovalec, svetovni prvak Lewis Hamilton.

Iz druge vrste bo preizkušnjo v kneževini začel še prvi Ferrarijev voznik Nemec Sebastian Vettel.

Kvalifikacije na ozkih cestah monaške kneževine so vedno izjemno pomembne, saj dober izhodiščni položaj velikokrat pomeni več kot polovico poti do dobre uvrstitve. Danes si je najboljše izhodišče zagotovil Ricciardo, zanj je bil uspeh v kvalifikacijah sploh prvi v karieri. Na koncu je Rosberga premagal za 0,291 sekunde, Hamilton pa je imel spet težave z motorji, a je le iztržil tretje mesto.

»To je posebno mesto za dirkače in vedel sem, da se lahko izide. Že od četrtka sem imel dober občutek. Tudi v Barceloni sem ga imel, a se tam ni izšlo po mojih željah. Tu v Monaku mi je bilo vedno všeč. Zdaj pa sem dobil še dober paket dirkalnika in motorja, tako da se je vse skupaj poznalo,« je bil zadovoljen Avstralec. Red Bullu je privozil prvo najboljše startno mesto po letu 2013.

Na njegovi stani je monaška statistika, saj je od zadnjih desetih zmagovalcev prestižne dirke osmerica začela s prvega mesta. V zgodovino pa se je zapisal kot deseti s prvim startnim položajem v karieri prav v Monaku, kar je pred njim uspelo tudi takim legendam, kot sta Argentinec Juan Manuel Fangio in Avstralec Jack Brabham.