Petek, 19. 1. 2018, 6.50

Liga NHL, 18. januar

Prvaki lige NHL pokvarili večer ponosu slovenskega hokeja

Anže Kopitar | Foto Vid Ponikvar

Najboljši slovenski hokejski igralec Anže Kopitar, ki letos ne bo mogel zastopati barv domovine na olimpijskem turnirju v Južni Koreji, z Los Angelesom v ligi NHL nadaljuje črni niz. Pred domačimi gledalci je proti Pittsburghu izgubil z 1:3. To je bil že peti zaporedni poraz Kraljev. Hrušičan je prispeval podajo za edini gol Los Angelesa, kar je bila že 28. podaja kapetana Kraljev v tej sezoni. V pestrem večeru je bilo odigranih še devet dvobojev.

Hokejisti moštva Los Angeles Kings in njihov kapetan Anže Kopitar so v ligi NHL pozabili na zmage. Na zadnjih petih tekmah so vselej izgubili. Tako je bilo tudi v domači dvorani Staples Centre proti Pittsburghu. Pingvini, ki branijo naslov najboljšega v ligi NHL, so zmagali s 3:1. Da bo to njihov večer, je že v 43. sekundi srečanja nakazal Patric Hornvist. Šved je goste ekspresno popeljal v vodstvo, ki je trajalo več kot pol tekme.

Kako je Kopitar prispeval podajo za zadetek Kempeja?

V 35. minuti je navijače Los Angelesa na noge spravil Adrian Kempe. Izenačil je na 1:1, podajo za zadetek pa je prispeval Kopitar. Ekipi sta v zadnjo tretjino vstopili z neodločenim rezultatom, nato pa se je začetek tretjine ponovno izkazal za veliko prednost Pittsburgha. Le 26 sekund je bilo potrebnih, da je ruski zvezdnik Jevgenij Malkin osrečil Pingvine, gostitelje pa spravil v težave. Jeziček na tehtnici se je dokončno obrnil v prid branilcem naslova v ligi NHL v 51. minuti, ko je drugič na tekmi zadel v polno Hornqvist.

To je bil poseben večer za vratarja Pittsburgha Caseyja DeSmitha. Branil je šele tretjič v karieri in dočakal prvo zmago v ligi NHL. Ubranil je 28 strelov, med njimi nobenega Kopitarjevega, ki na tekmi sploh ni udaril proti vratom gostov. Los Angeles je prvič v tej sezoni izgubil pet tekem zapored.

Kopitarja v noči na soboto čaka nov pacifiški mestni derbi. Pomeril se bo z Anaheimom.

Vroči strelec Bergeron

Strelski dosežek večera je uspel Patricu Bergeronu. Hokejist Bostona je na gostovanju pri New York Islanders zatresel mrežo gostiteljev kar trikrat. To je njegov drugi hat-trick v zadnjih dveh tednih.

Liga NHL, 18. januar:

Los Angeles Kings : Pittsburgh Penguins 1:3
Kempe 35. (podaja Kopitar); Hornqvist 1., 51., Malkin 41.
Anže Kopitar (Los Angeles) je na ledu prebil 19 minut in 18 sekund. Na vrata gostov ni streljal niti enkrat.

Colorado Avalanche : San Jose Sharks 5:3