Omić junak derbija in nove zmage nad Krko

Drugič v tednu dni so košarkarji Uniona Olimpije premagali Krko, tokrat so bili v 2. kolu lige za prvaka boljši z 88:86.

28. marec 2015 17.11
Posodobljeno
28. marec 2015 18.00
Košarka Olimpija Krka
Š. Ro., Delo.si

Ljubljana - Potem ko sta se Union Olimpija in Krka pred tednom dni udarili na derbiju v ligi ABA, sta se tokrat pomerili še na tekmi 2. kola lige Telemach za prvaka. Še drugič za pored so bili boljši Ljubljančani, v zanimivi in napeti končnici so zmagali z 88:86, tekmo pa je odločil Alen Omić, s 26 točkami tudi najboljši strelec tekme, dodal je tudi devet skokov.

Olimpija je dobila prvi polčas, nato pa v drugem nekoliko padla, ko se je pri Krki razigral Malcolm Armstead, ki je tekmo končal s 25 točkami. Vseeno so se Ljubljančani še pravočasno vrnili in v zadnjem delu gledalcem v Stožicah postregli z izenačenim obračunom in novo zmago nad dolenjskimi tekmeci. Pri Olimpiji je blestel še Klemen Preprelič, ki je zbral 22 točk, od tega kar 17 v prvem polčasu, zadel je šest trojk.

V prvem polčasu šov Prepeliča

Krka je tekmo dobro odprla in povedla s 5:0, v neuspešnih poskusih Olimpije za tri točke je bil nato vendarle uspešen Klemen Prepelič in izenačil. S svojim drugim uspešnim poskusom za tri je poskrbel za vodstvo Ljubljančanov s 13:10. Olimpija je odtlej vodila, prevzela vajeti v svoje roke. Zmaji so dobro skakali, zanesljiv je bil Alen Omić. Po delnem nizu 7:0 je vodila z 20:12, a tik pred iztekom prve četrtine so Dolenjci odgovorili s petimi zaporednimi točkami. Vseeno so Ljubljančani prvih deset minut zaključili s prednostjo 23:18.

Kmalu po začetku druge četrtine so zmaji prišli do prednosti desetih točk (31:21). Olimpija je v obrambi delovala toplo-hladno, v nizu tehničnih napak se je Krka približala, a Prepelič je v pravem trenutku dosegel kakšno trojko (v prvem polčasu je za tri metal 5:5, zbral pa 17 točk)in spet povišal vodstvo. V zaključku polčasa je Olimpija popustila v obrambi in Krka se je z delnim izidom 8:2 približala na le dve točki zaostanka, na odmor pa odšla z -4 (44:40).

Prerojeni Armstead vrnil Krko v igro

V drugem polčasu se je razmerje moči prevesilo na stran Krke. Takoj ko je začel bolje igrati Malcolm Armstead, ki je v prvem polčasu dosegel le pet točk, so se Novomeščani pobrali in se z njegovo pomočjo na polovici tretje četrtine že približali le na točko zaostanka (54:53). Gostom je uspel delni izid 16:3 in že so vodili (54:58). Pri Olimpiji so še pravočasno reagirali, da jim Krka ni pobegnila, še zlasti je bila pomembna trojka Hrista Nikolova za 60:62. Ob pomoči navijačev so ob koncu tretje četrtine zaostajali le za dve (64:66).

Zadnji del tekme je nato postregel z zelo izenačeno igro in izmenjavanjem v vodstvu. Eno od ključnih vlog je imel borbeni Omić in poskrbel za izenačenje pri 73:73. Ko je četrto osebno napako dobil Armstead, ga je trener poklical na klop, a ga je dobro nadomestil Matej Rojc. Ko se je slabi dve minuti pred koncem vrnil na igrišče, je zadel trojko za vodstvo (81:84), a za tri točka je za tem zadel tudi Prepelič. Za prednost Krke je nato poskrbel še Booker, a nato v napetem zaključku zgrešil trojko, Olimpija pa je imela priložnost, da odloči tekmo. Odgovornost je v težkem položaju znova prevzel Omić in postal junak nove zmage na derbiju.