Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

tk
tk
0 28.05.2016 23:10:02

Oblakov Atletico pokopale enajstmetrovke, Ronaldo mož odločitve (fotogalerija)

V Milanu je madridski Real po streljanju enajstmetrovk prišel do svojega enajstega naslova v ligi prvakov.

Trenerja Zinedine Zidane in Diego Simeone nista tvegala s prvo postavo, na igrišče sta poslala svoje najmočnejše može, med 22 izbranimi je seveda tudi Slovenec Jan Oblak v vratih Atletica. Še največje presenečenje je Stefan Savić, ki bo v obrambni vrsti zamenjal Joseja Gimeneza. Tekma se je začela ob 20.45, pravico pa deli Anglež Mark Clattenburg.

real atletico

Prvi postavi obeh finalistov
Real Madrid: Navas; Carvajal, Ramos, Pepe, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modrić; Bale, Ronaldo, Benzema.
Atletico Madrid: Oblak; Juanfran, Savić, Godin, Filipe Luis; Koke, Gabi, Augusto, Saul; Torres, Griezmann

Po tem, ko se je že v 6. minuti strel Casemira odlično obranil Jan Oblak, so nogometaši Reala v 15. minuti po prostem streli Tonija Kroosa, podaljšani žogi Garetha Bala in strelu Sergia Ramosa prišli do vodstva z 1:0. Že v drugi minuti drugega polčasa je imel Atletico izjemno priložnost za izenačenje, po prekršku Pepeja nad Fernandom Torresom je Mark Clattenburg pokazal na enajstmetrovko. Streljal je Antoine Griezmann, vendar zadel le prečko.
Atletico je v igri držal Jan Oblak, ki je kar nekajkrat izjemno posredoval, nato pa je v 80. minuti sledilo izenačenje, za katerega je poskrbel Belgijec Yannick Carrasco. V podaljšku so začele nogometašem obeh ekipa nekoliko pešati moči, zato si večjih priložnosti nista priigrali. Jasno je bilo, da bodo zmagovalca odločili streli z bele točke.

Enajstmetrovke
Real Madrid:
Lucas (zadetek), Marcelo (zadetek), Bale (zadetek), Ramos (zadetek), Ronaldo (zadetek)
Atletico Madrid: Griezmann (zadetek), Gabi (zadetek), Saul (zadetek), Juanfran (vratnica)

oblak ronaldo

Za Real je to enajsti naslov prvaka v zgodovini, Atletico po drugem finalnem porazu v zadnjih treh sezonah in skupno tretjem še ostaja brez te lovorike.

Značke: liga, atletico, real, jan-oblak